Ubuntu na pendrive - brak możliwości otwarcia partycji NTFS

Witam

Otóż mam następujący problem/pytanie.

Czy jest możliwość otworzenia partycji ntfs na Ubuntu 8.10 ?? Bo na live CD nie miałem z tym problemu. Gdy pierwszy raz wybrałem jakaś partycje to wyskoczyło, żeby wpisać hasło do użytkownika i je wpisałem oraz zaznaczyłem, żeby zapamiętało hasło. Po czym wyskoczył błąd i pojawia się on za każdym razem kiedy wybieram jakaś partycje(lecz nie woła hasła)

30102008208zj6.th.jpg

Da coś się z tym zrobić bym mógł otwierać te partycje ??

Z góry THX

Pozdro

Nie wiem nic o problemach z otwieraniem, ale tak czy siak, weź pod uwagę, że linuxy nie za bardzo obsługują zapis w ntfs, więc co najwyżej będziesz mógł przejrzeć zawartość dysków pod kontrolą windowsa i ewentualnie skopiować na partycję linuksową. Zapis ponoć da się wymusić, ale nie jest to zalecane.

to da się coś z tym zrobić czy nie ?? Może żle hasło wpisałem i dlatego wywala mi ten błąd ?? wiesz może jak zrobić by linux “zapomniał” to hasło, które wcześniej zapamiętał ??

Nie wiem dlaczego, ale zaczęło działać xD

Temat do zamknięcia

Sterownik jądra faktycznie nie obsługuje usuwania plików czy ich skracania(zmiana rozmiaru pliku na mniejszy), ale tworzenie pliku i zapis do nich jest obsługiwany. Jest nawet możliwość utworzenia pliku wymiany na partycji NTFS lub wykorzystania Windowsowego pliku wymiany.

Jeżeli chcesz jednak robić coś więcej, to do obsługi NTFS wykorzystaj sterownik przestrzeni użytkownika. Główną jego wadą jest znacznie mniejsza szybkość niż w przypadku sterownika jądra. Podobno możesz też mieć problemy przy zaniku zasilania.

Nie możesz podmontować partycji NTFS zaraz po restarcie Windowsa(musisz uruchomić najpierw Windowsa, by sprawdził swoje partycje, a dopiero potem przełączyć się na Linuksa).

nie zawsze

sebool12 , daj

sudo fdisk -l