Ubuntu - nowy motyw- brak zmiany wyglądu folderow

wiata

zaistałowałem na nowo Ubuntu 8.04 ,chce zainstalować nowy motyw ikonek np ten http://gnome-look.org/content/show.php/ … tent=28352

no i wszystko gra porucz folderów , wczesnej było ok , po instalce 8.10 była właśnie taka awaria a teraz na świeżym 8.04 jest to samo, z innymi tematami ikon jest dokładnie to samo nie zmieniają się foldery…

4135550393bfcf7am.png

tak samo jest z ikona kosza :frowning:

nie wiem co jest nie tak,że te Ubuntu coś mi się cały czas buntuje :frowning:

wojowniku a instalowałeś ze starej paczki? czy ściągnąłeś nową? też miałem te ikonki i nie było problemów…

ale ten problem mam już w 2 wersji ubuntu, gdybym jeszcze coś mieszał… świeża instalacja przecież,tak samo jest ze wszelakimi zestawami ikonek.

Wyjaśnij dokładniej o co chodzi proszę

jak trzeba działają tylko te fabryczne motywy z ikonami:(

chodzi o to czy pobierałeś nową paczkę z ikonkami czy instalowałes ze starej… bo stara mogła się źle zainstalować…


edit:

a masz oddzielny wolumin /home ? jeśli tak to może coś nie tak w folderach z konfiguracją… ? być może usunięcie folderów .gnome by pomogło… (uprzedzam to skasuje dotychczas zainstalowane motywy i ustawienia)… po usunięciu dobrze jest zrestartować gnome… najprościej i bez kombinacji to po prostu wylogowac się i zalogowac jeszcze raz…

nie wiem

powoli brakuje mi sił by walczyć z tym Ubuntu

czy tu coś naprawdę działa do końca :frowning:

a byłem takim fanem tego systemu

chyba czas odpocząć od Linuksa na jakiś czas bo nie mam już sił jak nie urok to {ciach} czy tylko można ja tak mam?

nie wiem może nie mam jakiejś wybitnej wiedzy ale nosz kurczę pieczone czemu podstawowe funkcje konfiguracji systemu nie chcą działać gggryyyy

Pokaż:

$ cat ~/.gtkrc-2.0

// EDIT

Albo i nie musisz pokazywać… Ustaw po prostu w tym pliku na “siłę” dany motyw dla ikon.

A przeczytałeś komentarze na gnome-look? Wyraźnie podają, że ta paczka już z nowymi Ubuntu(właściwie to Gnome) nie działa dobrze.

kinemator

niestety nie przeczytałeś dokładnie mojego posta, używam Ubuntu 8.04 , wcześniej działało przed zainstalowaniem 8.10 po reinstalacji na 8.04 już nie

czyściłeś /home z ustawień po usunięciu ubuntu 8.10?

całkowicie na nowo postawiłem Ubuntu 8.04 by nie było kwiatków, formatowałem partycje

wojownik , powiedz proszę, czy spróbowałeś ustawić motyw w pliku ~/.gtkrc-2.0?

o tak zapomniałem

usiłowałem to zrobić siłowo ale bez efektu

dziś na nowo zainstalowałem 8.04 bo myślałem,że może coś się źle zainstalowało ale wciąż jest tak samo

http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-931454.html Jest tam rozwiązanie ale u mnie to nie działa.

wojownik ,

masz oddzielnie /home ?

to na prawdę istotne… bo w gnome z wersji na wersje zachodzą różne zmiany które mogą powodować konflikty… spróbuj tak jak mówiłem usunąć katalogi .gnome i .gnome2 i zainstaluj jeszcze raz motyw… i jeszcze jedno pytanie… czy inne motywy też się nie instalują? jeśli tak to problem tkwić może po stronie motywu… ja motywu z tymi szklankami na 8.04 nie miałem… miałem na 7.04 i 7.10… ewentualnie zawsze możesz wziąść innny motyw(kompletny) i spróbować pozamieniać pliki (i nazwy) - jeśli to oczywiście wina motywu ;]