[Ubuntu] >>> Pliki wykonywalne

Wiem że linux obsługuje rpm. Mam ubuntu. Sciągnąłem sobie program Ndiswrapper. Rozpakowuje go i wydaje polecenie make i nie chodzi ??? Nie wiem, może ubuntu nie obsługune make oraz make install :slight_smile:

Coś sie tak uparł na te RPMy w Ubuntu?? :stuck_out_tongue:

A ndiswrapper można zainstalować za pomocą Synaptica :slight_smile:

ale co pisze po wydaniu komendy make??

ja póki co jeszcze z monitora nie umiem wróżyć.

grzegorzch a co ma pisać jak on RPMa ściągnął??

Adax

sudo apt-get install ndiswrapper

Adax

Ja Ci proponuje zapoznaj sie z roznicami pomiedzy deb i rpm.

W ubuntu “natywnym” jest deb.

W FedoraCore jest to rpm w Archu tar.gz (dla Pacmana), we frugalware fpm.

to ja już nie wiem o co gościowi chodzi… o rpm, czy o kompilowanie źródeł… gdzie on takie coś wyczytał, że RPMy instaluje się przez “make”?

Na pewno nie na tym forum :smiley:

@Adax: Nie próbuj na siłę robić z Ubuntu Mandrivy. To dwie zupełnie inne dystrybucje. Mandriva ma swoje pakiety, a Ubuntu swoje.

Problem tkwi w tym że nie wiem na co się zdecydować. A i jeszcze jedno. Jak pisałem wyżej, rozpakowałem wydaje polecenie… i nic się nie dzieje. :frowning:

Oczywiście ze możesz prze konwertować .rpm na .deb :

sudo apt-get install alien

Ale jaki jest sens ?

Dobra opiszę jeszcze raz:

  1. Sciągnąłem Ndiswrapper z tąd: ndiswrapper.sourceforge.net

  2. Rozpakowałem go poleceniem: tar -xzf ndiswrapper.tar.gz

  3. Wszedłem do tego folderu (w konsoli oczywiście) i chciałem wydać polecenie: make i make install… Ale wyskakuje mi po podaniu polecenie make: Command not found. Nie wiem co robić. Niech ktoś napisze. proszę :slight_smile:

Spróbuj tego:

sudo apt-get install build-essential

synapticiem to zainstalujesz po co się męczyć? I poczytaj o podstawach…przy kompilowaniu ze źródeł przeważnie na początku wydaje sie polecenie ./configure

dodawałem /configure i nic, pobrałem paczkę rpm (bo zmieniłem spowrotem na mandrive - zobaczymy co z tego wyjdzie

Złączono Posta : 25.03.2007 (Nie) 20:11

P.S. Znalazłem coś takiego:

Downloading


Download the latest version of the ndiswrapper sources from here and extract it with


tar -zxvf ndiswrapper-version.tar.gz 


This will create the ndiswrapper-version directory. Change to that directory with


cd ndiswrapper-version.


If you are having problems with the release version, or you want to try the bleeding-edge version, you can either get the latest SVN version with


svn co https://svn.sourceforge.net/svnroot/ndiswrapper/trunk/ndiswrapper ndiswrapper


or if you already have SVN code, with


 svn up

Co to jest to SVN ??

svn to repozytorium/server z softem oznaczonym jako “niestabilny” czy jakby to inaczej wyjaśnić wersje beta/alpha itp

Ubuntu to syf najgorsza dystrybucja jaka moze byc! Daj sobie z nia spokoj:D

roobal

tak to sobie może każdy napisać

0 argumentów

równie dobrze moge napisać roobal to największy troll na forum (czynny)

Nie napisze czemu

matiit bo chyba naprawde jest…tak się trole zachowują piszą głupoty że ot choćby ubuntu to syf bo sami mają problem z opanowaniem najprostrzych czynności? A co syfem nie jest może mandriva?

***

robalowi gratulujemy umiejętności posługiwania się komputerem skoro nie potrafi opanować ubuntu i twierdzi że to syf

***