Ubuntu problem z compizem na VMWare

Więc tak, zainstalowałem Ubuntu, już działa mi myszka, nie wiem, coś zmieniłem w ustawieniach virtuala, w opcjach zaznaczyłem opcję Enable 3D (directx9) i na ubunutu kiedy klikam ppm> change destkop bacground> Visuals Efekt> I jak zmieniam na zaawansowane albo normalne to nie działa, jest taki błąd:

beztytuurd5.th.jpg

Dlaczego tak jest?

Obstawiałbym tu brak sterowników do wirtualnej karty. Ewentualnie edycja xorg.conf.

Tak przy okazji, testujesz możliwości 3d VMware, czy chcesz się po prostu pobawić Ubuntu i Compizem?? Jeśli to drugiej odpal LiveCD.

Pozdrawiam!

tak, po prostu chce zobaczyć jak to działa i jakie są te efekty, bo nigdy tego nie widziałem, tylko na YT.

ospalilem, bo przez to instalowałem, i przy okazji akurat zobaczyłem i ten sam błąd, jakie te stery i jak zainstalować? I jak wyedytowac ten plik, xorg.conf i co mam w nim zmienić?

To zależy jaką masz grafikę. Pochwal się, nie jesteśmy jasnowidzami :slight_smile:

Pozdrawiam!

Ale to ma jakieś znaczenie? Karta na komputerze-matce to Geforce Gigabyte 9600 512 GDDR3, więc śmiało odpalić powinno, chociaż na virtualu karta RAM jest jakaś inna, emulowana przez vmware.

A w ogóle jest możliwe odpalenie tego typu rzeczy na VMWare? Z tego co kojarze to w ogóle opcja akceleracji 3d w wirtualnych maszynach wg. producenta vm powoduje problemy.

zauważyłem, że nowy virtualbox ma akceleracje 3d, na nim można spróbować odpalić

niestety, na windowsie ta akceleracja nie chce działać, ale testował ktoś jak jest z Compizem?