Ubuntu, problem z inst. sterów do grafiki ATI

Witam,

ostatnio zainstalowałem na moim lapku (patrz podpis) najnowszą wersję Ubuntu (7.10). Wszystko ładnie, pięknie tylko nie mogę zainstalować sterowników do mojej karty graficznej (ATI Mobility Radeon HD2600).

Kiedy próbuję zainstalować te sterowniki:

KLIK,

wyświetla się mi komunikat, że muszę uruchomić dany program jako “super-user”. Trochę szukałem na google i linux-forach, ale ciągle jest to samo. Podobno nie jest konieczne logowanie się jako “super-user” (ba, nawet nie jest wskazane instalowanie czegoś z poziomu “root”), gdyż dzięki komendzie “sudo… bla bla… -i… bla bla bla…” można instalować wszystko z poziomu “super-usera”. Niestety, w moim przypadku to nie działa. ;/

Z powodu braku sterowników muszę pracować w rozdzielczości 1024x768 (przy natywnej rozdzielczości ekranu 1280x800) oraz nie mogę używać compiza, co mnie trochę irytuje.

Czy ktoś już miał podobny problem? Z góry dzięki za odpowiedzi… :stuck_out_tongue:

P.S.

Zaznaczam, że praktycznie rzecz biorąc, jestem laikiem jeżeli chodzi o jakieś bardziej skomplikowane sprawy dotyczące Linuxa. Wszechobecny Windows, raczej nie ułatwił mi poznawania Linuxa. ;/

A próbowałeś w ogóle instalować sterowniki przez sudo? Jak nie, spróbuj.

Hej, czy użyłem za małej czcionki? Przecież napisałem, że w moim przypadku komenda “sudo” nie działa. Być może źle ją sformułowałem, ale w terminal wpisywałem coś takiego “sudo ati-driver-installer-8.41.7-x86.x86_64.run”, bez rezultatu.

No tak, ale podałbyś chociaż co wywala konsola przy wydawaniu tego polecenia.

źle

daj sudo sh ati-driver-installer-8.41.7-x86.x86_64.run

będąc w katalogu z installka

Ja sobie poradziłem w ten sposób.