Ubuntu - problem z instalacją Wine

Polecenie z terminala podałem ci celowo bo miało wyczyścić oprogramowanie obce z komputera… No ale cóż, użytkownik zawsze mądrzejszy :stuck_out_tongue:

“If your program is running, just ignore this message”
:wink:

No nie do końca. Bo o to mam w tym folderze takie pliki:

-rw-r--r-- 1 root root  56 lis  2 14:41 getdeb.list
-rw-r--r-- 1 root root  56 lis  2 14:41 getdeb.list.save
-rw-r--r-- 1 root root 142 lis  2 14:41 jonathonf-ubuntu-backports-xenial.list
-rw-r--r-- 1 root root 142 lis  2 14:41 jonathonf-ubuntu-backports-xenial.list.save
-rw-r--r-- 1 root root 134 lis  2 14:41 ricotz-ubuntu-unstable-xenial.list
-rw-r--r-- 1 root root 134 lis  2 14:41 ricotz-ubuntu-unstable-xenial.list.save
-rw-r--r-- 1 root root  56 lis  2 14:41 skype-stable.list
-rw-r--r-- 1 root root  56 lis  2 14:41 skype-stable.list.save
-rw-r--r-- 1 root root   0 lis  2 14:41 ubuntu-wine-ubuntu-ppa-xenial.list
-rw-r--r-- 1 root root   0 lis  2 14:41 ubuntu-wine-ubuntu-ppa-xenial.list.save
-rw-r--r-- 1 root root   0 lis  2 14:41 wine-ubuntu-wine-builds-xenial.list
-rw-r--r-- 1 root root   0 lis  2 14:41 wine-ubuntu-wine-builds-xenial.list.save
-rw-r--r-- 1 root root 175 lis  2 14:41 xenial-partner.list
-rw-r--r-- 1 root root 175 lis  2 14:41 xenial-partner.list.save

I teraz nie wiem jak ma wyglądać komenda, która zrobi z nimi cokolwiek. Pisałeś, że

Czyli jak?

No bo próbowałem np. tak:

sudo ppa-purge ubuntu-wine-ubuntu-ppa-xenial-ppa

I na parę innych sposobów, ale że nie dało rady, dlatego spróbowałem w okienkach to zrobić.

No ale mój program nie running, dlatego nie mogłem zignorować this message.

Zaznacz Office, kliknij debugowanie i pokaż błędy jakie wywala. Może coś się da wymyślić.

sudo apt-get install -f

Powinno zrobić porządek jak są uszkodzone pakiety.

Niestety nie zrobi. Próbowałem wiele razy.

Sorry, ale ja tego nie mam. Chyba dany program musi być najpierw w jakiś sposób załadowany. Tymczasem u mnie wygląda to tak. Chce zainstalować sobie Office 2007. Wybieram po kolei - install a program - Office - Office 2007 - install - Welcome to PlayOnLinux instalation Wizard - next - i tutaj zaczyna tworzyć wirtualny dysk -please … I tworzy i tworzy i tworzy i tak czekałem ze dwadzieścia minut - cancel. Za drugim razem spróbowałem zrobić to samo, wszystko, tylko zamiast tworzyć wirtualny dysk pyta się:

Jeżeli wybiorę overwrite to dalej mieli i mieli.
Jeżeli wybiorę erase tak samo.

Oficjalnych takich dla “szarego ludka” jeszcze nie ma. Trójka wyszła tylko dla dev’ów, jakieś chyba 2 tyg temu. Pierwsze releasy do dalszego kodowania. Do użytku się nie nadają jeszcze… sypią się jak pokopane.

Spróbuj odpalić PlayOnLinux z konsoli i sprawdź jakie pojawiają się błędy. Osobiście nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

Pewnie to coś oczywistego. Szukałem po googlach, ale znalazłem prawie tylko wpisy o tym jak zainstalować PlayOnLinux z terminala no i tyle potrafię. Tak więc, jak odpalić zainstalowane PlayOnLinux z konsoli?

Wpisz w konsoli playonlinux :wink: Tylko z prawami użytkownika, a nie roota przypadkiem :stuck_out_tongue:

Ale jaja. :blush:

https://pastebin.com/e2FTadK0

No co … Ubuntu … for human nervings :smiley:

1 polubienie

Nie widzę w tym logu, żebyś zaczął cokolwiek instalować. Nic nie raportuje czy pokazałeś log tylko z odpalenia playonlinux?

ps.
Zamknij PlayOnLinux i wpisz w konsoli jako użytkownik
rm ~/.PlayOnLinux ~/.wine -R
i jeszcze raz spróbuj coś zainstalować.

Sorry. Myślałem, że jak wywala błędy, to już po tym coś tam można łatwo sprawdzić co jest nie halo z samym programem. Tutaj jest to, co się wyświetlało jak próbowałem zainstalować Office 2010 wersję próbną z wirtualnego dysku:

https://pastebin.com/0t6sDSAq

A tutaj po komendzie rm ~/.PlayOnLinux ~/.wine -R
Jak pytało o usunięcie to dawałem “y”.

https://pastebin.com/JSrGwshu