Ubuntu - przesuwanie ikon i katalogów na pulpicie

(Chicken82) #1

Witam.

Pewnie jest to gdzies w ustawieniach ale szukam i nie potrafie znalezc :confused: Chodzi o to że jak chce przesunąc na pulpicie jakis katalog lub ikone za pomocą myszki w inne miejsce to tworzy mi sie jego kopia w miejscu gdzie przesuwam. O co chodzi bo ja nie mam pojęcia :wink:

(D4r3ks) #2

jakie masz środowisko graficzne? moze masz zle skonfigurowana mysz i lewy przycisk czyta jako prawy/srodkowy

(Gruberek) #3

a spróbuj przenosić z pomocą PPM i powinno się pokazać co chcesz zrobić (przekopiować, przenieśc, ...)

(Chicken82) #4

Srodowisko graficzne to Gnome.

gruber jak probuje przenieść prawym przyciskiem myszy to wyskakuje menu gdzie mam otwórz, skopiuj, wyrzuć do śmietnika itd i nie mam możliwości przeniesienia. opcji "przenies" nie ma.

Dodam jeszcze że mam utworzone drugie konto i tam wszystko działa bez zarzutu :wink:

(Gruberek) #5

nom ja też mam Gnome ale u mnie wszystko spoko chodzi LPM

(Mir Hag) #6

A jestes pewny, że masz uprawnienia do danych, które próbujesz przenieść? Jeżeli robisz to na danych z innego konta to najpierw musisz sobie na to pozwolić:slight_smile: Chodź z tym śmietnikiem to dziwne, jeżeli jest tak jak mówię to też powinno nie być.

Zgodnie ze słuszną poniższą sugestią (kajam się za nie czytanie ze zrozumieniem) poprawiam pytanie:

Czyje to pliki (mam na myśli usera)? Bo np. jeżeli te pliki utworzyłeś z uprawnieniami roota to nic z nimi nie zrobisz poza kopiowaniem.

Pozdrawiam

(Gruberek) #7

Mi się zdaje ze poprostu chcesz przesunąć jakąś ikonke na pulpicie z jednego rogu do 2. np. :slight_smile:

(Chicken82) #8

Jest dokładnie tak jak mówi gruber. Jestem zalogowany jako chicken, utworze sobie plik na pulpicie i później nie moge go przenies w inne miejsce tylko tworzy sie jego kopia.