Ubuntu przez wubi bez internetu

Witam

chcę zainstalować Ubuntu na laptopie , obok windowsa ,przez Wubi , ale jest pewne ograniczenie.

Mam limit pobieranych danych (niestety), mam też Live CD Ubuntu, czytałem że Wubi pobiera Ubuntu z

internetu, a ja chciałbym to ominąć, pytanie jak to Live CD zainstalować przez Wubi.

pozdr.

O ile się nie mylę to Ubuntu LiveCD ma zintegrowane wubi, tzn. wystarczy uruchomić wubi z płyty instalacyjnej i to z niej zostanie zainstalowany system.

to muje pierwsze kroki z Linuksem, Uruchomoć Wubi tzn. wpisać jakąś komendę ?

oglądałem instalowanie Ubuntu na obrazkach w necie, ale nie widziałem tam Wubi

Jeżeli chcesz instalować przez Wubi to (zakładam, że posiadasz Windowsa) włóż płytę po uruchomieniu Windowsa, uruchom umenu.exe i powinieneś mieć możliwość instalacji przez Wubi (mówię tu o wersji 8.10 Ubuntu) - tu masz zrzuty ekranu: https://wiki.ubuntu.com/umenu

o to by było to, chciałbym jeszcze dopytać, laptop jeden dysk, dwie partycje, C windows, D wolne 40GB, czy w czasie instalacji będę miałmożliwość wskazania miejsca instalacji (wybiorę oczywiście opcję instalacji wewnątrz windows)

edit

mam Ubuntu 8.04.1i3

jest umenu.exe

Z tego co się orientuję Ubuntu stworzy sobie na partycji, na której wskażesz folder o pojemności, którą wyznaczysz, jak każdy inny program i tyle.

Pozdrawiam!

i to mnie uspokoiło :wink:

dzięki

pozdr.

Jakiś czas temu mogłem tak instalować UBUNTU przez “wubi” a później bo formacie całego laptopa gdy chciałem zainstalować Ubuntu z poziomu Windowsa to wubi zaczęło mi ściągać aktualizacje z internetu, i ściągało pod procesory AMD (po ściągnięciu i tak nie działało) a w lapku mam core 2 duo.

Na samym początku wszystko działało było ok instalowałem co chwile.

Co zrobić żeby wubi znów sprawdzał obraz płyty czy tam płytę i instalował z tego nośnika nie każdy ma dobrego neta żeby pozwolić sobie na ściąganie 700MB i jeszcze z ryzykiem ze możne to nie działać.

Ściągało wersję która nazywa się amd64 ale pasuje także dla procesorów intela, tych w pełni 64bitowych)

Lepiej ściągnij 700mb obraz właściwego Ubuntu. Następnie podczas pracy w Windowsie włóż płytę, otwórz umenu.exe i wybierz “Zainstaluj wewnątrz systemu Windows”…

Pisałem że robiłem tak bo miałem taką płytę. A przestało to działać.

W takim razie sprawdź, czy obraz nie jest uszkodzony - użyj sum kontrolnych MD5