Ubuntu przez Wubi - czarny ekran podczas uruchamiania

Witam! Zainstalowałem system Ubuntu za pomocą wubi na viście. Wszystko niby dobrze ale po restarcie i wybraniu ubuntu niby cośtam na początku się ładuje, po minucie pojawia się już ikonka systemu na środku ekranu potem jeszcze wykonuje jakieś operacje i po tym mam czarny ekran przez cały czas… nic dalej się nie dzieje. Zauważyłem że przy ściąganiu pisało amd64 a ja posiadam procesor core2duo. Może to tego wina?

Przez wubi nie ma możliwości wyboru. Automatycznie się ściąga.

Żadnych błędów nie wyrzuca?

Hmm… no niepamiętam był jakiś napis i na końcu pisało 00x000 czy coś takiego. Zrestartuje kompa i zrobie zdjecie.

Dodane 29.12.2009 (Wt) 17:44

Pamiętam urywek na końcu było: response 0x0 0x0, nie zdążyłem zrobić zdjęcia ;p

Dodane 29.12.2009 (Wt) 18:59

Hmmm… no rzeczywiście ściągnął 64-bitową wersje. Na stronie wubi pisze: Can I force Wubi to download and install a 32 bit version of Ubuntu?

Yes; either pre-download the appropriate 32 bit ISO manually and place it in the same folder as Wubi.exe or start Wubi with the “–32bit” argument.

Czy może mi ktoś to dokładniej wyjaśnic?

Albo dajesz Wubi.exe w folderze z iso ubuntu 32 bity i wtedy włączasz, albo dajesz start>uruchom i wpisujesz:

scieżka/do/pliku/Wubi.exe --32bity

Ale wersja amd64 działa też na Core 2 Duo, sam to potwierdzam, a nazwa wzięła się stąd że to amd jako pierwsze stworzyło procesory x86-64 a intel tylko tą technologię kupił. Ale ja w ogóle nie polecam Wubi, stwarza czasami jakieś dziwne problemy :stuck_out_tongue: , spróbuyj zaintalwać normalnie albo uruchomić w trybie Live CD. Przy okazji jaki laptop?

Toshiba a350. Próbowałem uruchomić z płyty cd w trybie “wypróbuj ubuntu” problem ten sam: początkowe napisy później wyświetla sie logo i po tym czarny ekran.

Dodane 29.12.2009 (Wt) 22:36

z procesorem P8600 2,4 Ghz

A jaka karta graficzna. Próbowałeś w trybie bezpiecznym?. Jaka wersji ubuntu ?

ATI Radeon HD 3650. Ubuntu 9.10 czyli najnowsze.

Dodane 31.12.2009 (Cz) 20:00

Witam! Uruchomiłem w bezpiecznym trybie graficznym i działa! Właśnie z niego pisze.

Dodane 01.01.2010 (Pt) 2:39

Dlaczego działa mi tylko i wyłącznie przy użyciu bezpiecznego trybu graficznego??