Ubuntu przez Wubi - czarny ekran podczas uruchamiania

(system) #1

Witam! Zainstalowałem system Ubuntu za pomocą wubi na viście. Wszystko niby dobrze ale po restarcie i wybraniu ubuntu niby cośtam na początku się ładuje, po minucie pojawia się już ikonka systemu na środku ekranu potem jeszcze wykonuje jakieś operacje i po tym mam czarny ekran przez cały czas.. nic dalej się nie dzieje. Zauważyłem że przy ściąganiu pisało amd64 a ja posiadam procesor core2duo. Może to tego wina?

(system) #2

Przez wubi nie ma możliwości wyboru. Automatycznie się ściąga.

(mati75) #3

Żadnych błędów nie wyrzuca?

(system) #4

Hmm.. no niepamiętam był jakiś napis i na końcu pisało 00x000 czy coś takiego. Zrestartuje kompa i zrobie zdjecie.

-- Dodane 29.12.2009 (Wt) 17:44 --

Pamiętam urywek na końcu było: response 0x0 0x0, nie zdążyłem zrobić zdjęcia ;p

-- Dodane 29.12.2009 (Wt) 18:59 --

Hmmm.. no rzeczywiście ściągnął 64-bitową wersje. Na stronie wubi pisze: Can I force Wubi to download and install a 32 bit version of Ubuntu?

Yes; either pre-download the appropriate 32 bit ISO manually and place it in the same folder as Wubi.exe or start Wubi with the "--32bit" argument.

Czy może mi ktoś to dokładniej wyjaśnic?

(dragonn) #5

Albo dajesz Wubi.exe w folderze z iso ubuntu 32 bity i wtedy włączasz, albo dajesz start>uruchom i wpisujesz:

scieżka/do/pliku/Wubi.exe --32bity

Ale wersja amd64 działa też na Core 2 Duo, sam to potwierdzam, a nazwa wzięła się stąd że to amd jako pierwsze stworzyło procesory x86-64 a intel tylko tą technologię kupił. Ale ja w ogóle nie polecam Wubi, stwarza czasami jakieś dziwne problemy :stuck_out_tongue: , spróbuyj zaintalwać normalnie albo uruchomić w trybie Live CD. Przy okazji jaki laptop?

(system) #6

Toshiba a350. Próbowałem uruchomić z płyty cd w trybie "wypróbuj ubuntu" problem ten sam: początkowe napisy później wyświetla sie logo i po tym czarny ekran.

-- Dodane 29.12.2009 (Wt) 22:36 --

z procesorem P8600 2,4 Ghz

(dragonn) #7

A jaka karta graficzna. Próbowałeś w trybie bezpiecznym?. Jaka wersji ubuntu ?

(system) #8

ATI Radeon HD 3650. Ubuntu 9.10 czyli najnowsze.

-- Dodane 31.12.2009 (Cz) 20:00 --

Witam! Uruchomiłem w bezpiecznym trybie graficznym i działa! Właśnie z niego pisze.

-- Dodane 01.01.2010 (Pt) 2:39 --

Dlaczego działa mi tylko i wyłącznie przy użyciu bezpiecznego trybu graficznego??