Ubuntu przez Wubi - problem z systemem plików

Witam. Mam taki problem. Instaluje Ubuntu przez wubi. Wszystko jest ok do momentu ponownego uruchomienia komputera. Po ponownym uruchomieniu komputera wywala mi błąd tej treści: “Nie zdefiniowano głównego systemu plików. Proszę to poprawić w menu partycjonowania”.

Co mam robić??

a zdefiniowałeś?

przy opcji: system plików wybierasz “ext3” a montujesz w “/” i tyle

A gdzie to zmienić w wubi??

napewno masz tam taką opcję, ja niestety o Wubi mało wiem, bo tak nie instaluję systemu przez inny system

Niestety nie mam takiej opcji ;/ mogę tylko wybrać dysk i przestrzeń dla ubu ;/

a jak naciśniesz “next”? wiem, że trochę się czepiam :slight_smile:

W wubi?? jak nacisnę next to już leci instalacja.

to spróbuj zainstalować normalnie, nie przez Windowsa

Nie mam pustych partycji. Ostatnio dzieliłem partycję przez GParted i trwało to 10 godzin ;/ cóż chciałem mieć ubuntu ale nie chcę tracić danych.

Co to oznacza?

Musisz przeznaczyć dwie partycje na Ubuntu:

  1. na system + pakiety + wszystko co chcesz mieć (montowanie w “/”)

  2. SWAP - partycja wymiany

To oznacza że mam 4 partycje i wszystkie zajęte

To jak ty chciałeś zainstalować Ubuntu, przecież straciłbyś dwie partycje, o ile nie masz jeszcze wolnego miejsca do założenia dwóch nowych

http://newbie.linux.pl/?id=article&show=370

tu jest w zasadzie krok po kroku co i jak z wubi. To co kolega pisal powyzej odnosnie partycji i punktow montowania sprawdza sie ale nie przy wubi :slight_smile:

a do testowania jest to niezle choc wymaga instalacji (a moze wlasnie dlatego jest niezle) . Dla mnie problemem bylo to ze kazdorazowo instalator sciagal CALE iso ubuntu z sieci - ale jak nie mial dostepu do sieci (najzwyczajniej w swiecie wyjalem wtyczke od kabla sieciowego) a w katalogu w ktorym byl instalator byl plik obrazu ubuntu to po chwili wahania dal sobie rade :smiley: Zatem odinstalowanie i powtrona instalacja - w zasadzie instalator nie chce i nie ma miejsca na okreslenie ani systemu plikow ani swap ani tez zadnych innych danych. Dodatkowo instaluje sie program uruchomieniowy dajacy wybor systemu startowego (po usunieciu ubuntu program jest tez przez instalator usuwany).

powodzenia w zabawie

Zbyszek

sieja1992 , wchodzisz narzędzia administracyjne i w zarządzanie dyskami na tablicy partycji zmniejszasz windowsową i masz miejsce na ubu i nie tracisz danych… ale zanim skrócisz partycję zdefragmentuj dysk

a po co na windowsa Ci 4 partycje? możesz przenieść dane z 3 partycji na 4 i będzie luzik… do windowsa nie trzeba 4 partycji… nie potrzeba nawet 2… :doubt:

zbysob ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go ponieważ nie używasz polskich znaczków (ą, ę, ź, ż, ć, ó, ł, ń). Proszę więc o poprawienie wszystkich swoich postów w tym temacie pod kątem polskich znaczków, przy użyciu przycisku zmien.gif

Możesz mieć jakieś błędy w tablicy partycji na dysku, u mnie tak było, proponuje program partition table doctor

Instalujesz Wubi z uprawnieniami administratora w systemie Windows? Wybrałeś partycję, na której ma być instalowany Ubuntu?

Instalacja na partycji Windowsa tak na prawdę nie różni się niczym od zwykłej instalacji. Różnica polega na tym, że Ubuntu w Windowsie instalowane jest pliku sformatowanym do ext4, który jest pseudopartycją a nie na partycji dysku fizycznego.

Pozdrawiam!