Ubuntu Server Edition a aktualizacje do nowszych wersji

Witam. Planuję wdrożyć u siebie na serwerze system Ubuntu Server Edition w wersji 10.04, czyli z przedłużonym wsparciem technicznym. I teraz pytanie. Czy jeżeli wyjdzie wersja 12.04 LTS, to z wersji 10.04 będę mógł od razu wykonać upgrade do 12.04 czy będę musiał wykonywać po kolei czyli 10.04 --> 10.10 --> 11.04 --> 11.10 --> 12.04 ?

I jakie ewentualne problemy mogą wystąpić.

P.S Jedno pytanie nie związane z tematem. Ile Ramu zajmuje czysty system serwerowy zaraz po instalacji ?

Z góry dziękuje za pomoc.

Czemu ubuntu serwer? U mnie debian stable je tyle ramu:

Mem: 1034608k total, 38652k used, 995956k free, 116k buffers

wiem ze zwykłe ubuntu normalnie aktualizuje sie do najnowszej dostępnej dystrybucji , podobnie pewnie jest w ubuntu server.

W zwykłym Ubunciaku jest możliwość konfiguracji aktualizacji, czy ma się aktualizować do najnowszej wersji, czy ma się aktualizować do wersji LTS, albo czy ma utzrymywać wersję i instalować tylko poprawki zabezpieczeń.

Podejrzewam, że w wersji serwerowej jest tak samo.

Aktualnie mam Debiana, jednak ma on za stare paczki do wykonania jednej rzeczy na serwerze, która jest mi potrzebna.

Dodaj backporty do repo.

Czemu Ubuntu Server to raz?

A dwa zajmuje cały RAM. Po to jest RAM by z niego korzystać.

[thecamels@343617-web3 ~]$ free -m

             total used free shared buffers cached

Mem: 32232 31773 458 0 469 28957

-/+ buffers/cache: 2346 29885

Swap: 2047 0 2047

Co ty za głupoty wypisujesz? Zobacz ile usług masz uruchomionych.

W którym miejscu głupota? Możemy się kłócić, że jak ktoś pisze Linux to ma na myśli jądro a nie całą dystrybucję. Dalej będziemy się sprzeczać co to jest “czysty system serwerowy”. Taki zaraz po instalacji?

RAM jest po ro by z niego korzystać. Im więcej - tym lepiej.

Mówiłeś że system zajmuje całą ilość pamięci ram. Jest to bzdura, albo ja tak te stwierdzenie odebrałem.

Jak byś mógł podać wpisy dla Squeeze.

Proszę bardzo :slight_smile:

deb http://backports.debian.org/debian-backports squeeze-backports main

Dzięki. W takim razie przeinstaluje system na serwerze i zobaczę co będzie wydziwiał.

Nie, nie. Po co instalować na nowo system? Wystarczy odświeżyć listę repozytoriów.

Wiem, tylko aktualnie mam zrypaną konfigurację, i szybciej mi wyjdzie postawić serwer na nowo niż go przywrócić do porządku.

No tak, ale to zły nawyk. W sumie tez miałem takie momenty i trzeba zacisnąć zęby i iść po swoje.

Wiem, że zły nawyk, lecz nie mam czasu się z nim pieścić.

P.S System już stoi na nowo :slight_smile:

Jeśli system aktualizujesz poprzez podmianę repozytoriów, to jednak lepiej aktualizować z wersji na wersję po kolei.

Ja sam się przekonałem, że niekiedy format to większa oszczędność czasu, bo można problem rozwiązywać 2 dni albo i dłużej, albo system postawić na nowo i skonfigurować do kilku godzin (nie więcej jak 10h). Oczywiście, jeśli można sobie pozwolić na stawianie systemu na nowo :wink:

Pozdrawiam!