Ubuntu - szybszy i wygodniejszy od XP?


(Kola1214) #1

Jak to jest z szybkością i funkcjonalnością Ubuntu w porównaniu z Win XP?? Chętnie przesiadł bym się na ubuntu ale jak myśle sobie jakie są problemy żeby zainstalować z soft z XP to mi się odechciewa , dlatego pytam czy mimo tego naprawde warto zainstalować linuksa? :slight_smile:


(rgabrysiak) #2

Jeśli marzy ci się granie w najnowsze gry to lepiej nic nie zmieniaj, jeśli chcesz jednak mieć system w którym sam decydujesz o wszystkim jak najbardziej przesiadaj się na Linuksa. Co do softu prawie wszystko co masz na XP da się zastąpić.

Ubuntu to raczej system typu "user friendly" wieć chwila cierpliwośc a wszystko będzie chodzić jak należy.

W obecnej wersji większość ustawień można "wyklikać" zapominając o konsoli. Zresztą *buntu jest w w wersji LiveCD ściągnij zobacz co i jak, jeśli się spodoba zainstaluj jeśli nie zostań przy WinXP.

Pozdrawiam


(roobal) #3

Jeśli zależy Ci na prawdę tylko na szybkości systemu, możesz również zainstalować sobie jakieś lekkie środowisko graficzne, np. XFCE lub Fluxbox, IceWM i można by wymieniać jeszcze więcej, Windows pod tym względem jest ubogi, no może poza tym, ze KDE tworzy również to środowisko pod Windowsa niestety :slight_smile:

Pozdrawiam!


(Krzkosinski) #4

Jżeli choddddzzi o gry to zapomnij, jeżeli chodzi o szbkość to trudno ocenić (ale linuks i tak styka),jeżeli chodzi o reszte ubuntu znacznnie lepsze.


(nintyfan) #5

Korzystałem z Ubuntu 6.06 i było toporne(strasznie wolne, itd.) . Między innymi z tego powodu do tego systemu nabrałem trochę dystansu. W moim odczuciu od Windows XP był trochę wolniejszy. Teraz jednak mamy wersję 7.x i sam się zastanawiam, czy nie spróbować. Jest to system łatwy w obsłudze, ale ja już przywykłem do YAST. Uważam jednak, że na Ubuntu poradzisz sobie w 100%.


(Kola1214) #6

Zdecydowałem że jak narazie zostanę przy XP , ale kiedy będe potrzebował jakiś inny PC tylko do prac biurowych to od razu Ubuntu będzie :mrgreen:


(Bassinside1) #7

System, jaki potrzebujesz to:

Windows XP

Linux to nie jest emulator programów Windowsowych. Jeśli chcesz korzystać z programów, jakie producenci oferują na platformę firmy z Redmond - korzystaj dalej z Windowsa. Jeśli będziesz potrzebował czegoś, co oferuje Linux, wtedy go zainstaluj. :wink:


(The Mail Of Mi2) #8

Jeśli chodzi o gry, to niektóre windowsowskie dają się chyba uruchomić Cedegą. Chociaż wątpię, żeby to pozwalało na uruchomienie najlepszych gierek. Nie wiem, nie używałem. A sporo programów uruchomisz za pomocą programu WINE. Kumpel korzysta i mówi że tylko gry i Photoshop nie dają się tym włączyć na Linuksie (u niego Kubuntu)


(Soren) #9

ja pod wine udoapal steam i counter striek 1,6 i dziala bdb.. a photoshop takze dziala pod najnowszym wine :slight_smile:


(Grzech U007) #10

Co do szybkości to według mnie Ubuntu nie zachwyca.Szczególnie ma to miejsce ze środowiskiem Gnome, które jest bardzo rozbudowane, a co za tym idzie wolne. Co do wyglądu to Windows (nawet Vista) nie ma startu do Linuxa, dzięki Compiz-Fusion. Jeśli zależy Ci na szybkości i stabilności możesz zainteresować się inną dystrybucją. BTW szkoda, że Aurox "zginął" :frowning:


(Kpc21) #11

Z KDE jest tak samo, a nawet jest nieco wolniejsze. Jeśli potrzebujesz szybką dystrybucję, poszukaj czegoś na Xfce, np. Xubuntu.


(Pangrys) #12

KDE jest dużo szybsze od Gnome.

Polecam ci jako drugi system openSUSE 10.3 obok XP

XP do gier, a openSUSE 10.3 do internetu (przeglądarka, GG -Kadu, poczta)


(Grzech U007) #13

Popieram. Szybsze jest na pewno. Wiem z własnych doświadczeń.


(Kpc21) #14

Ja mam obok Windowsa openSUSE 10.3, kiedyś miałem Ubuntu 7.04 (chyba). Ubuntu z Gnome chodziło szybciej, niż SuSE z KDE. Mam starego kompa, więc jest to u mnie dość odczuwalne.


(matiit) #15

HarryPotter: Odinstaluj Kerry i Beagle.


(Kaka') #16

Temat został wyczerpany, nie ma dalszego sensu wypowiadać się w nim.

JarekMk , OT > kosz.