Ubuntu - Xubuntu - Kubuntu ...Co wybrać?

Potrzebuję Linuxa poprostu do pracy w domu, chcę aby wyglądał ładnie i przyjemnie się na nim pracowało. Który z tych polecacie???

a co robisz ?? Może inna dystrybucja będzie lepsza ??

Jeśli chcesz ładny wygląd to polecam Kubuntu, które ma na pierwszy rzut oka bardzo ładny wygląd, gdyż działa pod środowiskiem KDE. Jednak osobiście polecałbym Ubuntu, gdyż jest bardziej stabilny od Kubuntu, Kubuntu lubi się wieszać, lepiej doinstalować sobie KDE na Ubuntu, gdyż Ubuntu z gotowym KDE jest lekko niedopracowane, wydaje mi się, że ludzie od Kubuntu bardziej skupili się na samym środowisku graficznym niż na działaniu systemu jak w przypadku Ubuntu. Natomist Xubuntu polecam na słabsze komputery, gdyż działa na bardzo lekkim środowisku graficzny a wyglądem jest bardzo podobny do Gnome z Ubuntu.

Podsumowując jeśli zależy Ci na ładnym wyglądzie i wygodnej pracy to osobiście polecam Ubuntu, natomist na mniej wydajnego kompa Xubuntu :slight_smile:

Pozdrawiam!

Powiem tak. Korzystam w dużym stopniu z aplikacji MS Office (ale wiem, że OpenOffice to dobra alternatywa) Przy okazji leci muzyka, no i często zgrywam i przerabiam filmy z kamery … Ale jest też pewien problem … Z tego co tu czytałem to ciężko korzysta się z Linuxa nie mając dostępu do internetu … A ja w domu własnie go nie mam :frowning:

http://jakilinux.org/jaki-linux/quiz/

Dzięki za link :smiley: … Ja już tak głęboko szukałem, żeby znaleść odpowiedzi na różne pytanie … Po różnych artykułach i stronach a to było takie jedno proste głupie pytanie … :mrgreen: … Ale i tak będę kombinował jak sobie najlepiej poradzić bez internetu :wink:

http://ubuntusoftware.info/Ubuntu_Ultimate_1.4_Gamers/ to ładnie wygląda i raczej nie ma z tą przeróbką problemów.

Polecam Linux Mint

Nie jest łatwo ale z windowsem bez neta jest podobnie (wiem coś o tym bo sam używałem kiedyś przez rok windowsa bez neta). Jeśli chodzi o pakiety, które trzeba ściągać z neta, możesz je ściągnąć na komputer z dostępem do neta i wypalić na płytę za pomocą tego programu.

Do takich rzeczy wyśmienicie nadaje się UbuntuStudio.

Pozdrawiam!

Na brak internetu w domu pomóc może kolega z netem i nagrywarką dvd oraz ten link

Teraz wystarczy dodać nagraną płytkę do repo w Synaptic’u oraz dowolny Ubuntu lub Mint (którego to właśnie polecam) +

sudo apt-get kino

sudo apt-get ardour

i już nasz Studio

JesperKyd

a kernel?