Ubutnu na takim sprzęcie

Witam. Czy jest możliwość zainstalowania Ubuntu na takim sprzęcie:

-pentrium II 566 Mhz

-320 MB RAM

-dysk 10 GB

-Ati radeon 9200 se 128 MB RAM

Najbardziej chodzi mi o dysk i ram czy wystarczą. Wersja lice CD ubuntu 9.04 chodzi bardzo dobrze, nawet compiz nie muli. Chciałbym jeszcze zaznaczyć że na komputerze na którym będzie instalowany system nie będzie miał dostępu do neta więc przy instalacji dodatkowego oprogramowania też się to liczy.

Zastanawiam się także nad KUbuntu 9.04 i stąd jeszcze moje pytania:

-ile zajmuje na dysku

-czy jest większy wybór oprogramowania

-ile zajmuje ramu

Z góry dziękuje za pomoc.

-Tyle co ubu

-Taki sam

-Więcej niż ty masz więc daj se spokój

Ja na twoim miejscu zainteresowałbym się czymś lżejszym - np. Debianem z LXDE, albo SliTaz (bardzo lekki), bo dla Ubuntu i Kubuntu 320MB RAM-u to raczej zbyt mało.

Natomiast ogromnym problemem może być brak podłączenia do Internetu - naprawdę nie będziesz miał możliwości podpięcia komputera do sieci, choćby na czas instalacji dodatkowego oprogramowania? Bo ręczne rozwiązywanie zależności nie ma najmniejszego sensu. Ew. niech ktoś inny poleci np. dystrybucję z paczkami bez zależności (PC-BSD tak chyba ma).

Wystarczy, samo Ubuntu wymaga minimum 4GB wolnego miejsca ale po instalacji zajmuje i tak lekko ponad 2GB.

Na kompie z dostępem do neta, na którym masz dostęp do Ubuntu lub na maszynie wirtualnej, możesz stworzyć przy pomocy programu APTonCD repozytoria lokalne na płycie CD z ulubionymi programami.

Pozdrawiam!