Ubyło dysku twardego


(Maksymjan837) #1

Tak jak w tytule:po kilku operacjach na dysku(mam tylko jeden 320 GB),między innymi był instalowany Linux, dysk się skurczył i po wejściu do zarządzania ta reszta pokazała się jakbym miał drugi dysk fizyczny o właśnie tak:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3557df5f4226d60b.html.Nie można tego nieprzydzielonego 8 GB zainicjować,sformatować ani nic,nawet profesjonalnymi narzędziami -wyświetla komunikat"nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia We/Wy".Moja prośba o to co by zrobić jeszcze aby wszystko wróciło do dysku.


(Rzodkiewkowy Potwór) #2

Jesteś pewien, że masz 320GB? Może masz dysk 300GB, a ten 8GB to jakiś flashdrvie? :smiley:


(Maksymjan837) #3

320 GB na pewno


(77isabelle77) #4

''Element We/Wy znajduje się w kategorii Zasoby sprzętowe w programie Informacje o systemie. We/Wy jest to kanał komunikacyjny między urządzeniami sprzętowymi w komputerze. W kolumnie Zasób w okienku szczegółów wyświetlany jest zasób używany przez urządzenie We/Wy znajdujące się w kolumnie Urządzenie. W kolumnie Stan wyświetlany jest stan tego urządzenia.

Jeżeli występuje konflikt współużytkowania w przypadku urządzenia używającego kanału We/Wy, zlokalizuj urządzenie w elemencie Konflikty/Udostępnianie, a następnie użyj Menedżera urządzeń do zlokalizowania i rozwiązania problemu. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących Menedżera urządzeń, zobacz Menedżer urządzeń."


(Maksymjan837) #5

Problem w tym,że w zasobach,konfliktach i We/Wy jest wszystko OK,w menadżer urządzeń także urządzenie działa poprawnie,sterownik Ok,a nibydysku nie można zainicjować j.w.Gdzieś przeczytałem,że tak zaczyna się agonia dysku?


(77isabelle77) #6

sprawdź tym programem może na coś wskaże - http://www.programosy.pl/program,hdd-regenerator.html

-- Dodane 08.06.2010 (Wt) 9:15 --

tu jeszcze poczytaj może coś znajdziesz - http://technet.microsoft.com/pl-pl/libr ... 10%29.aspx

-- Dodane 08.06.2010 (Wt) 9:35 --

tak się zastanawiam ,próbowałeś utworzyć partycję na tym dysku? inicjowanie ..u mnie po prostu nie ma takej opcji dlatego pytam


(Maksymjan837) #7

I wszystko jasne.Warto czasem spytać mądrych ludzi.Ten regenerator wykrył i naprawił jakieś bad sektory,miejsce wróciło do dysku na sam przód i scaliłem go z resztą.Była to partycja po Linuxie,która udawała nowy dysk twardy,a nie dała się sformatować z powodu j.w..mylastdream wielkie dzięki i zamykam temat.