Uciążliwy problem z monitorem!

Witam

Zacznę od początku. Otóż z dnia na dzień, mój monitor zaczął się dziwnie zachowywać. Komputer działa, jednak monitor nie chce się włączyć. Lampka zmieniła się z pomarańczowej na żółtą, jednak zaraz gasnęła. Po kilku dniach musiałem już ruszać kablem od zasilacza, żeby wogóle się włączyła. Gdy jednak naciskałem tak kilkanaście/kilkaset razy lampkę, monitor zaskoczył i działa poprawnie przez cały dzień. Dzieje się to tylko gdy rano uruchamiam komputer lub gdy monitor przejdzie stan hibernacji.

Myśle pewnie coś z prądem lub zasilaczem, ponieważ gdy uruchamiał kompa słyszę gwizd jak prąd rozchodzi się po całym kompie. Zmieniałem gniazda, wypinałem, sprawdzałem i dalej to samo. Jest to wkurzające ponieważ tracę ponad 20 minut na ruszanie kablem i wciskanie lampki, aż monitor się uruchomi.

Pomóżcie. Wcześniej nie miałem takich problemów nigdy.

Monitor: BenQ FP71G+ 17 cali LCD

Nie chcę oddawać so serwisu, ponieważ zadrze mi tyle kasy, że lepiej będzie kupić używanego w serwisie.

Podepnij monitor innym kablem. Zasilacz nie powinien mieć z tym nic wspólnego, chyba, że karta graficzna jest spalona. Podłącz wtedy monitor pod inną kartę graficzną.