Uciążliwy sąsiad ;-)

(Marek1n) #1

Wraz z kumplem mamy internet podzielony na dwa komputery. Jest to łącze 1MB, wiec wydaje się być szybkie. Niestety nic bardziej złudnego, ten mój wspaniały kolega zapuszcza całymi dniami e-mule, które jak wiadomo blokuje całe łącze. Mamy rutera który dzieli to łącze, jednak urządzenie stoi u niego więc nie mam dostępu do niego. I w tym problem, czy istnieje jakaś możliwość żeby wyłączyć jego komputer zdalnie? Albo chociaż zrestartować? Widziałem taką funkcje shutdown w dosie... ale jakoś tego ichniego przykładu nie rozumiem. Możecie mi pomóc PLS :frowning: Są nawet takie momenty, że nie mogę włączyć GG.... :frowning: Proszę o pomoc.... z góry dzięki ...

(system) #2

Sasiad ma pewnie WinXP wiec nic nie zrobisz, nie dostaniesz sie zdalnie na jego komputer chyba ze on ci na to by pozwolił (uruchaomił odpowiednie funkcje, choc takowe dostepne sa chyba tylko w Windows server).

Jedynie pozostaje ci dogadac sie z nim zeby router skonfigurowac tak zeby dzielil lacze po rowno.

Sa jeszcze metody koni trojanski, ale te z natury moralnej odradzam.

(Marek1n) #3

Tak sąsiad ma XP, jednak nie sadze żeby potrafił uruchomić jakieś funkcje dodatkowe Wndowsa ponieważ nie za bardzo zna się na tym. jak rozumiem nie wyłączę zdalnie jego komputera funkcja shutdown? Nie wspomniałem że nie mamy jako takiej skonfigurowanej sieci, jednak mam jego IP, może polecicie mi jakiegoś łamacza haseł… bo po podaniu IP prosi o hasło. Czy w ogóle tak się dostane do jego komputera? Może jakiś EXPLOID? :roll:

(Asterisk) #4

Przecież paragraf 20 Regulaminu Chello zabrania

podziału lącza poza lokal, na który spisano umowę

Czekam na wyjasnienia

==========================================

Pomyliłeś fora

(Monczkin) #5

McGoo123 proszę zmienić tytuł na konkretny.

(pysiu) #6

no a kto jest właścicielem łacza ty czy on ?