Uciążliwy Skype

Witam.

Mam problem z którym nie wiem jak sobie poradzić. Jestem laikiem w tych sprawach i fajnie by było gdyby znalazł się ktoś kto mi pomoże.

Od niedawna bardzo intensywnie korzystam ze Skypa, a dokładnie rzecz ujmując video rozmowy. Zauważyłem że mój laptop bardzo się wtedy zamula.

Uruchomiłem menadżera zadań i tu zauważyłem, iż użycie procesora wzrasta do 100% wydajności. Czy to jest normalne przy takich rozmowach, czy problem

tkwi gdzieś indziej. Zwykła rozmowa nie sprawia żadnych problemów(tylko video). Proszę bardzo o pomoc. Może ktoś już się spotkał z takim problemem i wie jak sobie z tym poradzić. Podczas korzystania ze Skypa nie uruchamiam żadnych innych aplikacji. Z góry dziękuję za pomoc. ![-o<

grzepal , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ogólnie rzecz ujmując videorozmowy zawsze będą zwiększać użycie procka czy pamięci.Ale nie 100%.Najlepiej jak dasz loga np przeskanuj tym programem http://www.download.net.pl/9364/HijackThis/ i wrzuć log z tego programu.Zobaczymy co tam w trawie piszczy :slight_smile:

jaki to jest laptop? stary nowy, notebook netbook? konfiguracja daje wiele informacji. Rozmowa wideo pobiera trochę mocy z procesora tyle, że inaczej to się ma gdy masz nowy komputer a komputer 10-letni

A który proces zabiera tyle mocy obliczeniowej?Skype?

Podaj model i markę komputera oraz powiedz, czy są zainstalowane sterowniki karty graficznej od producenta.

Witam ponownie.

Chciałem z góry przeprosić za wszelkie nie zrozumiane postępowania z mojej strony bo zapewne takowe się pojawiają. Ale ja naprawdę w tematyce komputery, laptopy, systemy itd. jestem totalnie zakręcony. To nie mój świat. Jeśli chodzi

o log z HiJackThis to chyba to. Proszę o wyrozumiałość.

Oto log z HiJackThis

http://www.wklejto.pl/87289

??

??

Wraz z sytemem uruchamia Ci się aplikacja PIXART o ta C:\WINDOWS\PixArt\PAC207\Monitor.exe Spróbuj:Start–>Uruchom–>wpisz MSCONFIG–>zakładka URUCHAMIANIE(Rozruch)–>znajdź ten program i odznacz.Restart i wtedy sprawdź czy wszystko hula.:slight_smile:

Witam.

Zastosowałem się do rady xyjan-a ale niestety nic się nie zmieniło. Problem pozostał nadal ten sam. Może jeszcze jakieś propozycje. Z góry dziękuje. Pozdro

Wyłącz to C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe i to C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe i teraz sprawdź.To java i sama sie uruchomi jak bedzie potrzeba.Tak samo j/w msconfig itd.

No oki ale możesz mi tak jak dziecku krok po kroku napisać jak to wyłączyć bo ja naprawdę się na tym nie znam. Sory wielkie

Dodane 20.01.2011 (Cz) 11:13

msconfig to wiem ale to prędzej nie bardzo

Spojrz post wyżej tam Ci pisałem.

Halo halo.

Zastosowałem się do twoich ostatnich rad (java) xyjan ale nadal nic. Bez zmian. Może masz jeszcze jakieś pomysły jak z tym zawalczyć. Szperałem trochę po necie ale nic konkretnego nie znalazłem. Pozdrawiam

Zainstaluj sobie aplikację CCLEANER.Opcja po lewej stronie -->Rejestr–>Przeskanuj.Problemy wyświetlone–>Napraw.

Mam ccleaner. Regularnie z niego korzystam. To nie pomoże.

Masz jeszcze jakieś pomysły

Dodane 21.01.2011 (Pt) 9:52

Mam ccleaner. Regularnie z niego korzystam ale to nic nie pomoże. Problem tkwi gdzieś indziej, tylko gdzie. Masz może jeszcze jakieś pomysły

jakie masz łącze?

Mam stałe łącze 54,0 Mb/s. Jest to sieć osiedlowa. Korzystam z routera.

Dodane 21.01.2011 (Pt) 12:05

Czy może to być wina kamerki. Czy raczej nie?

Dodane 23.01.2011 (N) 9:06

Halo halo.

Widzę że pomysły się skończyły. No trudno będę nadal szukał rozwiązania mojego problemu. Aż w końcu znajdę. Nie możliwe żeby nie dało się tego naprawić. W każdym razie wielkie dzięki za dobre chęci. Pozdrawiam. Jeśli ktoś wpadnie na jakiś pomysł to piszcie, chętnie skorzystam. A nóż się uda.