Uciekajaca pamięć RAM

Witam, to jeszcze ja. Problem z RAM-em.Coś mi zżera pamięć, nie wiem co. Niby mam w kompie 512 a faktycznie TweakRAM pokazuje mi ok. 267 a jak wejdę w sieć to i 200 (MB czy Mb?- nigdy nie pamiętam :smiley: ) Nie mam w kompie żadnych dziwologów - trochę zdjęć , trochę moich filmików,kilka programów (Office,Paint shop Pro kilka narzędziowych itp). Antywirus:AVG Antivirus Free. Mam 2x256 Kingstony. Procek AMD Athlon 1,25 GHz, XP z SP2.Teraz gdy to piszę mam 198…rozpacz. Kom mi sie ślimaczy, tylko sie pochlastać. :slight_smile: . Krzyknę jak Gierek…pomożecie!? Z góry dziękuję.

Podaj jaką masz płytę główną.

Być może masz zintegrowaną kartę graficzną,która pobiera ci pobiera ram.

Może zobacz jeszcze w Menadżerze Zadań Wndowsa jakie procesy ile pobierają,wtedy może znajdziesz swój ram

Dokładnie Ci nie powiem jaka mam płytę, wiem że coś chyba Soaltek, a grafikę mam Radeona 9200. Przy okazji, gdzie znajdę dane na temat swojej płyty gł.? Czy Wam też nie wchodza tu polskie znaki diaktryczne? Jeszcze jedno wywaliłem tego AVG, skubaniec wyrzucał mnie z sieci, odłonczał neta, musiałem restartować modem. Kicha zupełna, podobnie kiedyś miałem z Panda. Zainstalowałem Avasta - ten z kolei zwalnia szybkość łacza. z 10Mb do 4-6 Mb.Czyli jak byś sie nie odwrócił tyłek z tyłu! Dlaczego nie mogę napisać literki a z ogonkiem!?żżżż moge śśśś moge łłłł moge a ou nie mogę. Dzięki i sorki za przydługi wywód.

Płytę możesz sprawdzić np programem Everest.Powinny być tam linki do stronek na których się dowiesz więcej lub będzie można zaktualizować sterowniki.Zawsze zostaje jeszcze Google.

Co do antywirusa polecam darmowego Avira AntiVir Personal - Free Antivirus,skuteczny i nie muli kompa.

Co do ogonków w literkach zobacz ten temat http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=7&t=248571