"uciekające gigabajty..." :/

Witam!

Mam taki problem… :frowning: dysk mam podzielony na 4 partycje… pierwsza partycja ma pojemnosc 39 GB i na niej siedzi Windows XP… gdy klikne na właściwości tej partycji jest tam napisane ze zajete jest 23,9 GB miejsca na tej partycji… :o mimo ze wiekszosc rzeczy instaluje na innych partycjach… :shock: gdy zaznacze wszystko co jest na tej partycji i klikne na wlasciwosci wtedy jest napisane ze ilosc zajetego miejsca wynosi 4,78 GB… i z tym ewentualnie moglbym sie zgodzic… !!

Pozdrawiam

czasem aby naprawić błąd złego wskazywania miejsca na dysku trza przejechadź dysk Scandiskiem :smiley:

Scandisc nic nie pomógł… czekam na dalsze propozycje… :slight_smile:

A słyszałeś o plikach ukrytych.

Weź użyj programu Nero i zrób podgląd.

Użyj programu Total Commander zaznacz aby pokazywał pliki ukryte i wszystko wiesz.

Może masz śmieci,przywracanie systemu,plik wymiany,hibernacje,rezerwy systemu kosz przeglądarki i inne,zobacz.

Wszystko na Forum lub.

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Jesli chodzi o plik wymiany to: całkowity rozmiar plikow stronicowania dla wszystkich dyskow wynosi u mnie 768MB… miejsce na dysku dla przywracania systemu ustawione jest na 12% czyli 4799MB… moze moglbys mi przyblizyc w jakich dokladnie folderach mogą znajdowac sie smieci…?? np. folder “Temp” jest u mnie pusty, wiec gdzie mam jeszcze szukac?.. nie tak dawno robilem format wiec smieci nie powinno byc tak wiele! czy wystarczy jesli w “opcjach folderow” zaznacze “pokaż ukryte pliki i foldery”…? wtedy juz powinno byc wszystko widac… ? jak moge sprawdzic ile miejsca zajmują poszczegolne punkty przywracania systemu?..

Pliki przywracania zajmują czasami bardzo dużo miejsca. Jest to w ukrytym folderze System Volume Information. :smiley:

Lazikar, folder System Volume Information jest pusty… :? pozatym nie mogę sie do niego dostać, bo “C:\System Volume Information nie jest dostępny.”, “odmowa dostępu”… :? takie foldery mam takze na pozostalych trzech partycjach… i jest z nimi taka sama sytuacja…

Jeżeli jest pusty to musisz mieć wyłączone przywracanie systemu, a sam pisałeś że je robiłeś. :?

a jednak… przywracanie jest włączone… :?

Morał z tego taki że folder nie jest jednak pusty. Jak wyłaczysz przywracanie to pliki na 100% zostaną usunięt\e. Mozesz się wydy przekonać, ale stracisz możliwość przywrucenia kompa. :smiley:

Tak wlasnie to zrobilem… i wszystko wrocilo do normy :smiley: mam nagle 34,2 GB wolnego miejsca na dysku C … tylko teraz nie wiem czy znowu wlaczyc i przyznac im mniej miejsca…?

Dokładnie tak. Jak chcesz miec właczone to przyznaj mniej miejsca.

Tak własnie myślałem że System Volume Information to był sprawca. U mnie kiedyś miałem to samo. :wink:

Dzieki Lazikar… i wszystkim innym za pomoc… :smiley: temat uwazam za zamkniety 8)

Pozdrawiam

Najlepiej format C:

Fresh Windows

i ne będzie żadnych niezgodności!

Po co dysk od razu formatować?? Mądre porady i zaraz można wyjść z problemu