Uciekające miejsce - problem z partycją

Witam!

Mam dość poważny i niespotykany problem. Posiadam duży dysk twardy, który podzieliłem na trzy partycje. Podziału dokonałem po reinstalacji systemu (Windows XP Pro). Przeniosłem wtedy sytem z partycji C: na nową D:… Problem mam właśnie z aktualną C:

Po włączeniu komputera, mając świeży system na części D:, usunąłem starą zawartość z C… Liczylem iż zyskam całą pojemność partycji, którą przeznaczę choćby na mp3 bądź programy.

Okazało się, że teoretycznie usunąłem wszytsko, lecz gdy otwieram okno Mój komputer i klikam na właściwości partycji C okazuje się że z całkowitego rozmiaru 4,87GB wolne mam zaledwie 2,73GB !!

Nie rozumiem tego, bowiem sprawdzałem wielokrotnie i jest ona pusta…zadnych plików i folderów… Przeczyściłem ją jeszcze programami antywirusowymi, przejrzałem Easy Cleaner’em i włączyłem właściwość "nie ukrywaj niewidocznych plików systemowych. Niestety nic nie pomogło… Może wina leży w rejestrze bądź BIOS-ie? :?

Proszę o pomoc w zwolnieniu tych 2GB z dysku…

Z góry bardzo dziękuję,

Pozdrawiam.

Ponieważ jeśli usunełeś poprostu sposobem “Delete”, to pliki mogly jeszcze zostac w koszu i czesciowo w folderach systemowych, jeśli sposobem “Szybki Format” to kopie zapasowe zostały ukryte na tym dysku, jełśi sposobem “Format” Windows poprostu mógł nie usunąć wszystkiego i zostawić cześć schowaną na dysku jako właśnei te kopie zapasowe, ale jednak w tym przypadku powinien usunąc wszystko. Jeśli robiłes to wszystko, spróbuj odpalić płytkę Windowsa w Biosie (domyślam się śe wiesz o co chodzi) i poprostu tam poszukaj, chyab tam F3 wiskacsz jhak sie załaduje, szukasz tego dysku i tam pisze którrym klawiszem format… to zapewne pomoże

Jak - bo Gdybyś sformatował C to nie odpalisz systemu XP bo pliki systemowe są na partycji C nawet jak system masz na D.

I jeśli sformatujesz partycję C - musisz robić naprawę systemu XP.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

I do poczytania:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=78420

Próbowałem sformatować tą partycję, jednak pod koniec operacji pojawił się błąd. Jego treść była prosta i jasna: “System Windows nie może dokończyć formatowania”…

Jak usunąć te pliki z kosza?

Uruchomiłem jeszcze Easy Cleaner’a i sprawdziłem ilość zajętego miejsca, okazało się że 70 MB zajmuje plik/folder “\RECYCLER”

ale to nadal nie jest półtora giga… :frowning:

Zrób tak jak ci mówie, zrób format odpalająć Instalkę Windowsa w Biosie z płytki i spróbuj sformatować…

JNJN dobrze prawi - ale zależy jak go zainstalował… czyli jak zainstalowałeś Windowsa?