Udostępnianie drukarki w sieci


(Matriks87) #1

Witam wszystkich proszę o pomoc bo przegooglowałem sporo stron ale nie znalazłem rozwiązania. Chodzi o udostępnienie drukarki w sieci bo nie wiem co robię źle, sytuacja wygląda tak mamy dwa pomieszczenia w pierwszym znajduje się komp 1 (z XP) i drukarka 1 jest też tam router Tracer w drugim pomieszczeniu mamy kompa 2 (też z xp) i drukarkę 2, oba komputery podłączone są to routera i sieci skonfigurowane, i mogę drukować w kompie 2 zarówno w drukarce nr 1 jak i 2 z kompa 1 tak samo, problem dotyczy teraz drukowania z mojego laptopa gdzie jest win seven i łącze się z tracerem poprzez wi-fi, mój lapek widzi tylko drukarkę 1 i nie mogę znaleźć 2, do tego kolega który ma lapka z xp i też łączy się przez wi-fi widzi obie drukarki, więc jak domniemam problem leży u mnie w lapku tylko gdzie?


(Redghost) #2

Nie korzystaj z automatycznego wyszukiwania, spróbuj dodać drukarkę ręcznym wpisem po nazwie sieciowej.


(Matriks87) #3

próbuję zrobić tak: otwieram panel sterowania>urządzenia i drukarki wybieram dodaj drukarkę>dodaj drukarkę sieciową, tu mi próbuje znaleźć automatycznie, ale nie znajduje i klikam niżej na "Drukarki której szukam nie ma na liście", w następnym oknie zaznaczam wybierz drukarkę udostępnioną według nazwy, i w pole poniżej wpisuje tak:

\nazwa_komputera2\nazwa_drukarki2 i dalej ale nic nie znajduje :?


(system) #4

CZY to będzie pomocne

http://www.banita.pl/~pysiu/drukarka/ud ... karki.html


(Matriks87) #5

No przydało się, i jest problem w punkcie 7 otwiera mi się okienko sieci a tam jest tylko ikonka z nazwą mojego lapka:/ czyli mi w ogóle nie wykrywa nic, ale czemu skoro mam internet z tej sieci i drukarka 1 śmiga? czy cos muszę jeszcze poustawiać na komp2?


(system) #6

ZOBACZ jeszcze to

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind ... -a-printer

-- Dodane 04.03.2011 (Pt) 11:43 --

i to

http://www.banita.pl/konf/smbudostwinxp.html

-- Dodane 04.03.2011 (Pt) 11:46 --

tu jeszcze coś znalazłem

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/973,1,Udostępnianie_drukarek_i_innych.aspx

-- Dodane 04.03.2011 (Pt) 11:49 --

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/973,1,Udostępnianie_drukarek_i_innych.aspx

-- Dodane 04.03.2011 (Pt) 11:50 --

TO ostatnie zaznacz całe bo coś zle wkleja link


(Matriks87) #7

Przeglądałem te strony i nie udało mi się tak zrobić, zrobiłem trochę inaczej otworzyłem mój komputer i w ścieżkę wpisałem \ i po tym adres ip kopma 2 i znalazło mi tam drukarkę, i niby da się wydrukować ale kilkę w lapku drukuj to dopiero mi drukuje jak na drukarce wcisnę przycisk chyba wznów, w innych kompach od razu po kliknięciu na drukuj strona się drukuje, da się to jakoś przestawić? i czemu ciągle nie widzi mi tego kompa z xp, jak w ścieżce w oknie mój komputer wpisze \nazwa_komputera1 czy 2 to nie wyświetla?


(Drobok) #8

Mając drukarkę znalezioną w taki sposób powinieneś zainstalować kopiując np sterownik z kompa, który ją ma. Jednak najprościej jest ją dodać przez dodaj drukarkę.

urządzenia i drukarki >> ppm /dodaj drukarkę >> dodaj drukarkę lokalną // utwórz nowy port //standard tcp/ip >> wpisujesz ip komputera z drukarką / nazwe portu jaką chcesz (najprościej dać automatyczne wykrycie sterownika, jednak jeśli nie jesteś znajdzie musisz go pobrać z neta), dalej powinieneś sobie poradzić ;]


(Matriks87) #9

tak mi niestety też nie wykrywa, nie wykrywa mi też żadnego kompa w jak otworze sieć jest tylko nazwa mojego kompa, co trzeba zrobić żeby inne kompy też były widoczne?