Udostępnianie internetu prze bluetooth


(Michplu) #1

Czy jest możliwe udostępnienie internetu palmtopowi przez bluetooth? Chodzi mi o to czy moge z komputera zrobić serwergdzie sygnał będzie rozdzielany na palmtopa i na ten komputer? Jeśli to możliwe to w jaki sposób? Z góry dzięki za odpowiedź.


(Kizeweter) #2

Ciekawy temat - ale nie mam zielonego pojęcia. Tak na chłopski rozum to bluetooth musiałby obsługiwać protokoły sieciowe. Zapewne po uzbrojeniu sięw odpowiedni program wszystko byłoby możliwe.


(Esdedwa) #3

oczywiscie ze mozliwe ... przy pomocy Bluesoleil.. mozesz rowniez zerknąc na panelsterowania>kreator sieci bezprzewodowej

ja mam server ftp na komórce przez bluetooth .połaczenie z kompami niepowinno byc problemem


(Godlike) #4

Czy jest ktos komu juz udalo sie udostepnic neta w ten sposob i mogl by napisac w miare dokladna instrukcje tego co trzeba zrobic na obydwu kompach zeby to dzialalo? Sam tez juz probowalem z tym walczyc ale jak do tej pory nic nie udalo mi sie zdzialac :frowning:


(Ferdek31) #5

konfigurujemy tak samo jak karty sieciowe, czyli najpierw instalacja sterowników, ip, dnsy maska następnie tworzysz grupę roboczą, udostępniasz pliki, tylko na końcu przy szukaniu urządzenia musisz wpisać PIN / na obu kompach ten sam, dowolną liczbę /. Ale musisz pamiętać, że bluetooth jest skuteczny do 10m i przy dobrej widzialności optycznej, przez ścianę może już nie chodzić


(Kaleh) #6

ja mam telefon z symbianem i mam neta przez blutootuta :stuck_out_tongue: fajna zecz