Udostępnianie internetu przez modem Any Data ADU -770WA

Witam,

1)Mieszkam na wsi i od niedawna w ramach przedłużenia umowy w Orange na internet dostałem modem Any Data ADU -770WA z zewnętrzną antenką. W moim mieszkaniu posiadam 3 komputery podłączone do switcha, które potrzebują udostępnionego internetu.

Niestety, takowej opcji nie moge znależć, sterownik do tego modemu instalowały się niewymuszając ode mnie podłączenia modemu. W centrum sieci i udostępniania jest tylko pokazane, że mam internet ale nie moge wejść pod opcje połączenia bo ich nie ma. W oprogramowaniu też nie ma opcji udostępnainia.

Dodam, iż porzednio posiadałem modem Edge Dialer ED77 i przez krótki okres telefon komórkowy służący za modem. W obu przypadkach wszystko było łatwe do skonfigurowania i udostępniania (w sieci wyskoczyły mi: połączenia telefoniczne i VPN gdzie tam można udostępnić). W mojej okolicy wyłapuje niestety tylko GPRS.

  1. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie zasięgu itp. Modem Edge Dialer ED77 jest starym modemem jednak w prównaniu do Any Data ADU -770WA jest ono (opieram się tylko na technologi GPRS) stabilniejsze. W EDGEu transfer plików wynosi około 10kb/s a ADU(w oprogramowaniu) skacze z 50KB/s do 2, z 100 do 0 z 30 do 0 ,a w rzeczywistości transfer wygląda jakieś 2-3KB/s przez co jest wolniejszy jakby gubił zasieg i go zyskiwał (zasieg w ADU-770WA jest 3 z 4, a w EDGE 3z7). orange zapewniało bedzie lepiej… taaa chyba w miastach :confused: A telefon chodził od nich najlepiej bo transfer wynosił około 20 KB/s. To dziwne żeby EDGE i telefon (Nokia Express Music 5800) był o wiele lepszy od tego ADU-770WA. Ogólnie wszystkie modemy w Orange to jakieś tandety są (jeśli chodzi o użytkowanie na wsi, bo w mieście jak byłem to już fajnie chodził ale ta niestabilność nadal występowała ale ledwo odczuwalna).

Co powiecie o tych modemach? Najbardziej interesuje mnie jak udostępnić neta w sieci przez ten modem ADU-770WA.

Dziękuję za fatygę :slight_smile: