Udostępnianie Internetu za pomocą Karty WI_FI

(Karol Allegro1) #1

Witam wszystkich

Nie wiem czy taki temat był już tutaj poruszany ale nic na ten temat nie znalazłem dlatego też pytam

Mam internet z sieci kablowej Multimedia i mam podpięte to do mojego stacjonarnego komputera za pomocą kabla rj45 , mam też laptopa w który też bym chciał mieć internet , do tej pory miałem zrobione tak iż kupiłem drugą kartę sieciową udostępniłem w połączeniach sieciowych i neta również miałem w laptopie , jednak było to pewnie utrudnienie gdyż przez całe mieszkanie ciągnął się kabel , postanowiłem wiec kupić kartę bezprzewodowa do kompa stacjonarnego Karta to D-Link Air-Plus DWL-520+ , no i od tej pory zaczęły się schody , bo teraz nie wiem jak zrobić żeby z tej karty stworzyć nadajnik żeby w laptopie za pomocą wi-fi odnalazło tą sieć i żeby udostępnić neta , dokładnie chodzi mi o to by za pomocą tej bezprzewodowej karty jaką mam w kompie stacjonarnym udostępnić neta bym mógł bezprzewodowo się połączyć z laptopem .

Ma ktoś jakieś pomysły jak to zrobić

Pozdrawiam :wink:

(Tompyk) #2

Pierwsza moja uwaga to że mogłeś kupić router a nie kartę bezprzewodową ale jeśli ją już masz to Kilka rzeczy:

Zacznij konfigurować sieć od tego urządzenia które będzie nadawać sygnał. Ustaw kartę tak aby pracowała w sieci Ad-hoc. Następnie ustaw szyfrowanie - wg mnie nie musi być duże wystarczy WEP bo to i tak połączenie jest 2-punktowe. Po ustawieniu parametrów wejdź do ustawień swojej karty przewodowej (multimedia) i włącz na niej udostępnianie łącza. W tym momencie Twoja karta bezprzewodowa powinna się ustawić na adres IP 192.168.0.1 z maską 255.255.255.0. To by było na tyle koniec na tym komputerze. Na laptopie teraz musisz ustawić również połączenie Ad-hoc do właśnie stworzonej sieci bezprzewodowej.

Powodzenia.

Aha - Jeśli używasz Firewalla programowego na stacjonarnym komputerze to niestety będziesz go musiał skonfigurować do podziału internetu bo możesz go nie mieć na lapku pomimo podłączonej sieci.

(Pawel Ryszka) #3

Witam!

Mam podobny problem. Mam 2 komputery, jeden PC z Vista home premium i laptop z Vista Basic, w PC mam kartę wifi edimax, gdy wyciągne kabel rj45 z PC i podepne do laptopa jest wszystko ok, jest internet itp. Problem zaczyna się gdy próbuje udostępnić połączenie bezprzewodowe z PC za pomocą karty ednimax do laptopa. Robiąc tak jak w opisie Topyciu dochodzę do momentu włączenia udostępniania łącza, adres karty przewodowej zmienia się na taki jak podany w poście i tracę połączenie z internetem na PC, adresy ip z sieci osiedlowej są przydzielane automatycznie ;/

Jakaś rada?

(Tompyk) #4

samez19 , podaj swoją adresację z sieci osiedlowej - jaki masz adres IP - być może mamy tu konflikt ale nie powiem wcześniej dopóki nie napiszesz.

(Pawel Ryszka) #5

Było uzyskiwanie automatycznie, ale wszedłem w właściwości i na sztywno powpisywałem to co było tam napisane, i net na PC działa na lapku nadal nie ;/

beztytuuth5.th.jpgthpix.gif

W międzyczasie zrobiłem sobie to co było opisane w tym temacie: viewtopic.php?f=15t=236249, mostkowanie itp. ale też nie działa, na PC połączenie z internetem jest, a na laptopie "Dostęp Tylko lokalne".

(Tompyk) #6

Tam gdzie masz internet pozostaw automat do uzyskiwania adresu. Włącz udostępnianie połączenia. Następnie wejdź w ustawienia połączenia które będzie domowym adhoc i ustaw tam adres IP np 192.168.5.1 z maską 255.255.255.128 Nie wiem wprawdzie jak w tym układzie włączyć DHCPa ale na drugim komputerze ustaw ręcznie teraz IP 192.168.5.2 z tą samą maską adres bramki 192.168.5.1 i adres DNS 192.168.5.1 powinno zadziałać. Może zrestartuj komputery.