Udostepnianie netu dla drugiego komputera

Czesc,

Chcialbym sie Was spytac jak polaczyc drugi komputer z netem-

z gory zaznaczam ze jestem w tym temacie zupelnym laikiem :?

A mianowicie moj kompter laczy sie z internetem za pomoca modemu ADSL z gniazdka telefonicznego do portu USB w laptopie.

Moj dostawca to Londynski Bulldog 8Mbps

Lecz nie wiem czy mam zew czy wew IP,w emulu jestem High ID czyli chyba zew…

Wczoraj gdy sprawdzalem moje IP bylo ono zupelnie inne niz dzis wiec juz zupelnie nie wiem o co chodzi.

Ale do rzeczy,chcialbym podlaczyc do netu drugiego kompa(obydwa laptopy posiadaja WI-FI,a odleglosc miedzy nimi to ok.10m,

i teraz pytanie jak je polaczyc-

czy kupic modem bezprzewodowy WI-Fi ale koszt tutaj to ok.80funtow,

czy tez przez kabel za pomoca routera ,ale zupelnie nie wiem jak to zrobic :?

czy wtedy modem bedzie przed routerem,a nastepnie z routera dwa kabeli

do portow USB w naszych kompach?

Czy bedziemy wtedy mieli takie same IP?

Czy taki router ma osobne zasilanie?

Prosze o przyblizenie nieco pracy routera z dwaoma kompami

Dzieki

Jeśli internet do pierwszego laptopa wchodzi za pomocą USB od dostawcy to możesz połączyć oba laptopy kablem sieciowym zkrosowanym (inna kolejność przewodów w wtyczkach) i wejść w:

  1. Panel sterowania :arrow: połączenia sieciowe :arrow: połączenie lokalne(wlasciwości) :arrow: w okienku zaznaczasz kliknieciem “protokół internetowy (TCP/IP)” :arrow: Użyj następującego adresu IP, i dla przykładu:

Adres IP: 192.168.0.1

Maska podsieci: 255.255.255.0

  1. Panel sterowania :arrow: połączenia sieciowe :arrow: połączenie lokalne(wlaściwości :arrow: zakladka-Zaawansowane) i włanczasz opcje "Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera)

Do drugiego laptopa wystarczy podłączyć kabel sieciowy :wink:

WARUNEK!!: Aby na drugim laptopie był internet MUSI być włączony 1 laptop.

Mi tak internet dziala :smiley:

POWODZENIA!

No wlasnie o to chodzi ze nie zawsze jeden komp bedzie wlaczony…

co wtedy??

Jezeli masz toshibe to tez mam odnosnie tego kilka pytan…

Jak cos to podbije na priva…

Moja to P100-113

Jeśli laptop do którego masz podłączonego neta za pomocą USB będzie wyłączony to wtedy na 2 laptopie nie będzie internetu gdyż on łączy się z internetem za pomocą 1 laptopa. Masz możliwość kupienia routera i wtedy żaden z komputerów nie będzie zależny od drugiego ale prawdopodobnie będziesz musiał więcej płacić za internet bo będziesz korzystać z 2 adresów IP. Co do routera to nie jestem za bardzo w tym obeznany :frowning:

Tak mam toshiba lecz model A50, a na priva możesz podbijać :wink: obojętnie w jakiej formie… gg czy pw.

Ale z tego co wiem tutaj w Anglii,niektorzy operatorzy daja routery Wi-Fi

aby mozna bylo podlaczyc wiele kompow,moi koledzy tez tak robia i za nic nie placa,choc nie wiem jak to jest u mojego operatora.

A co myslisz o tym stale zmieniajacym sie IP…???

Router to świetne rozwiązanie, można kożystać z netu bez bycia zależnym od innego kompa.

Router ma własne zasilanie.

W necie będziecie mieli identyczne IP.

Co do dynamicznego IP, można ustawić w routerze taką opcję i nie ma problemu.

Aha, i raczej nie musisz się martwić o operatora, tylko kupić ewentualnie router :wink:

OKi,pozyczylem dzis router.ale nie wiem jak to podlaczyc…

Poniewaz lacze sie z internetem poprzez modem USB ADSL…

A modem nie ma wejsc USB,wiec nie wiem jak podlaczyc go przed routerem…

Czy musze na drugim kompie instalowac modem-czy router bedzie spelnial role modemu???

Acha lacze sie poprzez haslo ktore dostalem od operatora…

Pozdro

Czy przewod skrosowany ma symbol

R7J304??