Udostepnianie nie dziala.. cos z karta?

mam problem z udostepnianiem z 1 kompa na 2…

wczescniej bylo wszsytko ok…

teraz jakbym nie mial dostepu do 2 kompa… choc on ma pliki udostepnione i ma wlaczone konto goscia…

niewiem co moze jeszce byc nie tak… to raczej nie wina firewalla wylaczalem …

dwa kompy chodza na xp pro

jesli ktos umie mi pomoc to bede wdzieczny…

Postaw

FTP-a

Klasa IP, maska zgadzają się? Spróbuj wejść do jednego z komputerów po IP a nie otoczeniu sieciowym.

na kompach mam ustawione by ip bylo wybierane automatycznie… jak ustawilem sobie ip sam (np 10.0.0.1) … to komp w ogole nie che sie laczyc z netem… (komfigurowalem polaczenie i tak nic :confused:

Podaj konfigurację sieciówek dla każdego z kompów. Jeśli na kompach masz ustwione “by ip bylo wybierane automatycznie” to domyślam się że masz na głównym kompie uruchominy serwer DHCP?

na glownym kompie?

moj router ma bezposrednio wiecej wyjsc… i od niego od razu odchodza kable do kompow.

Rozumiem że router ma DHCP włączony i on bezpośrednio łączy się z internetem (zapewne Neostrada)?

hmm :oops: ale pewnie ma :slight_smile: bo zwykle udostepnianie chodzilo …tak neo

Sprawdź czy jest włączony DHCP a jeśli nie jest to jaki jest statyczny adres IP rotera. Jeśli router na to pozwala to puść z niego ping np. na wp.pl i zobacz czy odpowiada. Jeśli nie wiesz czy router ma włączony DHCP to na jakiej podstawie zdecydowałeś się włączyć automatyczną konfigurację połączeń w komputerach podpiętych do routera?

router byl konfigurowany przez znajomego juz jakis czas temu…

wszystko bylo ok

a juz dawno nic nie zmienialem bo nie bywalem w domu wiec sie nie orientuje juz tak bardzo :oops:

dlaczego jak chcialem ustawic stale ip w ustawieniach to nie dzialal mi internet?

Może kolega powinien zając się routerem bo wiem z doświadczenia po swoich trzech routerach że czasem im odbija i trzeba zweryfikować ich konfigurację.

Zmień proszę temat na konkretny, który mówi o problemie Twoim.

to chyba cos z karta na tym 2 kompie…

chcialem jeszcze raz ustawic polaczenie sieciowe i na koncu pokazal ze wystapil blad i nie moze dokonczyc… :?

na tej karcie miga dioda pomaranczowa ( dzialal tu emule … moze to dlatego:?) a zielona sie pali… moze cos z karta nie tak?

bo niby wszystko ustawione … konto goscia , udostepnianie, kompy nawet sie widza w sieci jesli wybiore pokaz komputery gr roboczej… ale jak chce wybrac pliki to nic :evil: :?

na jednym z komputerów klinkij Start --> Uruchom i tam wpisz

\\192.168.1.2

tylko zamiast tego IP podaj IP drugiego komputera i zobacz czy możesz przeglądać jego zawartość i otwierać pliki.

pokazal sie komunikat ze zaden dostawca sieciowy nie zaakceptowal sciezki :?

choc na 2 kompie ustawilem ip

a moze cos nie tak z polaczeniem lokalnym…?

czy obecnosc jakis protokolow itp moze wplynac na to?

ja mam harmonogram QoS, tcp/ip wersja 6 no i klient sieci microsoft, udostepnienia plikow i protokol tcp/ip …

na 2 kompie bylo cos jeszcze (ale to odhaczylem)