Udostepnianie nie dziala.. cos z karta?

(Hguderian) #1

mam problem z udostepnianiem z 1 kompa na 2..

wczescniej bylo wszsytko ok..

teraz jakbym nie mial dostepu do 2 kompa.. choc on ma pliki udostepnione i ma wlaczone konto goscia..

niewiem co moze jeszce byc nie tak.. to raczej nie wina firewalla wylaczalem ..

dwa kompy chodza na xp pro

jesli ktos umie mi pomoc to bede wdzieczny..

(Bolo92) #2

Postaw

FTP-a

(WODZU) #3

Klasa IP, maska zgadzają się? Spróbuj wejść do jednego z komputerów po IP a nie otoczeniu sieciowym.

(Hguderian) #4

na kompach mam ustawione by ip bylo wybierane automatycznie.. jak ustawilem sobie ip sam (np 10.0.0.1) .. to komp w ogole nie che sie laczyc z netem.. (komfigurowalem polaczenie i tak nic :confused:

(WODZU) #5

Podaj konfigurację sieciówek dla każdego z kompów. Jeśli na kompach masz ustwione "by ip bylo wybierane automatycznie" to domyślam się że masz na głównym kompie uruchominy serwer DHCP?

(Hguderian) #6

na glownym kompie?

moj router ma bezposrednio wiecej wyjsc.. i od niego od razu odchodza kable do kompow.

(WODZU) #7

Rozumiem że router ma DHCP włączony i on bezpośrednio łączy się z internetem (zapewne Neostrada)?

(Hguderian) #8

hmm :oops: ale pewnie ma :slight_smile: bo zwykle udostepnianie chodzilo ..tak neo

(WODZU) #9

Sprawdź czy jest włączony DHCP a jeśli nie jest to jaki jest statyczny adres IP rotera. Jeśli router na to pozwala to puść z niego ping np. na wp.pl i zobacz czy odpowiada. Jeśli nie wiesz czy router ma włączony DHCP to na jakiej podstawie zdecydowałeś się włączyć automatyczną konfigurację połączeń w komputerach podpiętych do routera?

(Hguderian) #10

router byl konfigurowany przez znajomego juz jakis czas temu..

wszystko bylo ok

a juz dawno nic nie zmienialem bo nie bywalem w domu wiec sie nie orientuje juz tak bardzo :oops:

dlaczego jak chcialem ustawic stale ip w ustawieniach to nie dzialal mi internet?

(WODZU) #11

Może kolega powinien zając się routerem bo wiem z doświadczenia po swoich trzech routerach że czasem im odbija i trzeba zweryfikować ich konfigurację.

(squeet) #12

Zmień proszę temat na konkretny, który mówi o problemie Twoim.

(Hguderian) #13

to chyba cos z karta na tym 2 kompie..

chcialem jeszcze raz ustawic polaczenie sieciowe i na koncu pokazal ze wystapil blad i nie moze dokonczyc.. :?

na tej karcie miga dioda pomaranczowa ( dzialal tu emule .. moze to dlatego:?) a zielona sie pali.. moze cos z karta nie tak?

bo niby wszystko ustawione .. konto goscia ,, udostepnianie, kompy nawet sie widza w sieci jesli wybiore pokaz komputery gr roboczej.. ale jak chce wybrac pliki to nic :evil: :?

(WODZU) #14

na jednym z komputerów klinkij Start --> Uruchom i tam wpisz

\`92.168.1.2

tylko zamiast tego IP podaj IP drugiego komputera i zobacz czy możesz przeglądać jego zawartość i otwierać pliki.

(Hguderian) #15

pokazal sie komunikat ze zaden dostawca sieciowy nie zaakceptowal sciezki :?

choc na 2 kompie ustawilem ip

a moze cos nie tak z polaczeniem lokalnym..?

czy obecnosc jakis protokolow itp moze wplynac na to?

ja mam harmonogram QoS, tcp/ip wersja 6 no i klient sieci microsoft, udostepnienia plikow i protokol tcp/ip ...

na 2 kompie bylo cos jeszcze (ale to odhaczylem)