Udostępnianie plików - dysk sieciowy

(Arkadiusz Jablonski) #1

Witam wszystkich,

poniżej opiszę sytuację co chciałbym zrobić i prosiłbym o pomoc. Jeśli ktoś zna odpowiedź to proszę o odpowiedz krok po kroku.

Mam kilka komputerów z zainstalowanym Windows 7. Wszystkie są w tej samej grupie roboczej. Na jednym z komputerów chciałbym udostępnić katalog i wykonać z niego dysk sieciowy. Natomiast z pozostałych komputerów chciałbym móc się do niego podłączyć (do tego dysku sieciowego) i pobierać pliki w tym folderze udostępnione. Jak to wykonać. Jak już wspomniałem prosiłbym o pomoc z opisem krok po kroku. Dziękuję bardzo.

(roobal) #2

Na pozostałych komputerach mapuj dysk sieciowy. Jak chcesz instrukcję krok po kroku, to na internecie masz sporo poradników na ten temat.

(Arkadiusz Jablonski) #3

Próbowałem wg poradników i pomocy google.pl, ale nie działa. Przydałaby się wciąż pomoc. Udostępniłem folder na jednym z komputerów i stworzyłem z niego dysk sieciowy. Na kolejnym komputerze zmapowałem dysk sieciowy, podczas próby podłączenia prosi o login i hasło… więc wpisuje login (nawa komputera z którego chcę się połączyć) i hasło (to które wpisuje podczas logowania do komputera, na którym stworzyłem dysk sieciowy), ale wyświetla mi komunikat, ze nieprawidłowy login i hasło.

(Dimatheus) #4

Hej,

Jeśli już chcesz bawić się w udostępnienia zabezpieczone hasłem, to podajesz login i hasło z komputera, na którym udostępnione są zasoby - myślę, że to właśnie w tym miejscu robisz błąd.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Arkadiusz Jablonski) #5

Niestety możliwości przetestowania mogę sprawdzić jedynie w weekendy…więc na pewno się odezwę. I jeszcze jedna kwestia… czy muszę dodawać użytkowników grupy roboczej (tam gdzie zrobiono główny dysk sieciowy z udostępnieniem)?

(roobal) #6

Nie muszą być w tej samej grupie roboczej.