Udostępnianie plików - menu kontekstowe


(Star62) #1

Witam,

Mam problem z udostępnianiem plików w Windowsie XP SP2 na laptopie mojej siostry. Mianowice, z tego co udało mi się ustalić to samo udostępnianie plików jako takie działa, problem leży w tym że "znikła" siostrze gdzieś funkcja udostępniania rozwijana z menu kontekstowego, tj. "Udostępnianie i zabezpieczenia". Gdy otworzy się panel właściwości pliku/folderu to znajduje się tam tylko zakładka Zabezpieczenia, zakładki Udostępnianie już brakuje. Jedyny sposób w jaki teraz może udostępnić pliki bądź foldery to robienie tego przez panel "Zarządzanie komputerem" -> "Foldery udostępnione", co jest bardzo nie wygodne.

Czy jest jakiś sposób na przywrócenie poprzedniego stanu rzeczy, to znaczy zakładki "Udostępnianie i zabezpieczenia" na swoje miejsce :?:

Pozdrawiam.

PS. Mój pierwszy post na forum :idea: :smiley:


(Grzech U007) #2

Musisz wyłączyć proste udostępnianie plików:


(Star62) #3

Ten problem nie jest taki prosty do rozwiązania jak się wydaje:-) Próbowałem już naprawdę sporej ilości sposobów:P Tą opcję już przerabiałem.


(Leon$) #4

Udostępnianie Plików i Drukarek

http://www.banita.pl/konf/smbudostwinxp.html

:slight_smile:


(Star62) #5

Tak jak już pisałem, problem nie polega na tym aby poprawnie skonfigurować usługę udostępniania plików, bo jak pisałem wyżej udostępnianie działa. Problem polega na braku wpisu w menu kontekstowym "Udostępnianie i zabezpieczenia" oraz zakładki "Udostępnianie". Co ciekawe zakładka Zabezpieczenia wyświetla się normalnie.


(Leon$) #6

http://infojama.pl/81,artykul.aspx

:slight_smile:


(Star62) #7

Odinstalowałem "Klienta sieci Microsoft Network" i usługę udostępniania plików, zrestartowałem komputer i zainstalowałem ponownie. Dalej bez efektów.