Udostępnianie plików między XP i 7 x64

Witam!

Otóż mam problem z udostępnianiem plików w mojej sieci lokalnej. XP widzi komputer i foldery udostępnione lecz tylko do jednego(nie mam pojęcia dlaczego) ma dostęp, reszta pisze że brak mu uprawnień. Natomiast na 7 w “Grupie Domowej” nie pokazuje XP. Komputer z XP(SP2) to laptop połączony przez Wi-Fi, natomiast komputer z 7 połączony jest po kablu. W ustawieniach grupy roboczej na 7 jest ustawione hasło do grupy roboczej i nie da się tego hasła usunąć, a ja nie potrafię/nie wiem gdzie mogę wpisać to hasło na XP. Czy ktoś mógłby ktoś mi powiedzieć jak to skonfigurować? Czy są jakieś programy do udostępniania wygodniejsze/lepsze niż Windows-owski program do udostępniania plików? Pozdrawiam.

P.S. Komputery się ping-ują, mogę korzystać z LAN Czata(przynajmniej jakiś tydzień temu mogłem), są w tej samej grupie roboczej.

Dość częsty problem. Masz stałe adresy IP czy automatycznie przydzielane?

Automatycznie przydzielane. Zaznaczę że nie wiem czemu dysk E mogę udostępnić, lub jego zasoby lecz dysk D lub C(np jakiś plik na pulpicie)gdy udostępnię laptop je wykrywa lecz brak mu uprawnień. Na 7 w zakładce “Grupa domowa” nie pokazuje laptopa. Trzeba wpisać na XP jakieś hasło(chyba) które ustawiłem ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Nie ma jakiegoś innego programu do udostępniania?