Udostępnianie plików przez wi-fi

Mam 4 komputery, w tym 3 laptopy (2 komputery Windows Xp jeden Home Edition drugi Professional, 1 komputer z Windows Vista i jeden komputer Windows 7). Mam wi-fi router livebox. Wszystkie 4 komputery bezproblemowo łączą się z liveboxem i wszedzie jest internet, ale chciałbym udostępniać pliki między tymi komputerami, bo p. raz jakis doument napisze, a potem jest mi on potrzebny na innym komputeze i musze biegać z pendrivami.Jak je połączyć w taka sieć?? Kiedyś już próbowałem i udało sie, ale tylko w części i to w dośc małej częsci. Proszę o pomoc.

Najprościej:

  1. Na każdym komputerze włącz konto gościa

  2. Upewnij się, że opcja udostępnianie plików jest włączona (Vista/Windows 7)

  3. Przypisz wszystkie komputery do jednej grupy roboczej.

  4. Na każdym komputerze udostępnij jakiś katalog (lub katalogi): trybie tylko do odczytu (jeśli będziesz chciał tylko czytać) lub w odczyt/zapis (jeśli będziesz chciał zapisywać).

Zobacz sobie demonstrację jak zrobić małą sieć domową za pomocą której będziesz mógł udostępniać pliki. http://www.dobreprogramy.pl/Mala-siec-domowa-w-Windows-XP,Demonstracja,11259.html

Nie trzeba uruchamiać konto gościa. Do reszty się zgodzę.

Najlepiej sieć budować za pomocą kreatora.

Wystarczy zainstalować: TeamViewer.

Pozdrawiam.

Co do grupy roboczej to próbowałem przez kreator w Windows Xp przez pena. Chodziłem do kazdego komputera i wtykałem pendrive i niby dodawało, ale w końcu wyszło na to że z Windows Xp HE moge odczytywać pliki z Windows Visty, ale tylko z folderu Public, bo z innych to wyskakuje błąd, Z visty mogłem czytać pliki z Windows XP HE (ale teraz nawet tego nie moge) gdy próbuje z visty połączyc sie z Windows 7 i z Windows Xp professional to potrzebuje jakiegoś hasło i loginu(nawet nie wiem jakiego), z Windows 7 nie moge praktycznie nic. Jak włączyć konto gościa??