Udostępnianie plików przy użyciu routera bez straty danych


(zbartek5) #1

Witam! Czy istnieje możliwość wymiany plików między dwoma laptopami z systemem Windows 7 przy użyciu routera bez utraty danych pakietu sieci? ( mam limit danych). Chciałbym to robić bezprzewodowo.


#2

Istnieje możliwość wymiany danych, ale nie wiem, czy ma to wpływa na utratę danych z pakietu. W jednym z systemów w Menu Start otwórz ‘Sieć’, gdzie pokazane są komputery podłączone do tej samej sieci (poprzez router - przewodowo lub bezprzewodowo). Normalnie w eksploratorze systemowym możesz przejść do katalogów drugiego komputera, ale oczywiście może być konieczne podanie hasła no i odpowiednie katalogi muszą być udostępnione. Tak ja przynajmniej robiłem, ale najpierw dowiedz się, co z tą utratą danych. Możesz też użyć jakiegoś programu do tego.

 

Dużo masz tych danych do zgrania? Jeśli jest to kilkadziesiąt/kilkaset MB lub kilka GB, to możesz skorzystać z tego sposobu, który podałem powyżej, ale przy większej ilości danych - kilkaset GB - lepiej zrobić to przewodowo.


(roobal) #3

Jeśli wymiana plików odbywa się w sieci LAN/WLAN, to nie ma żadnego wpływu na limit pakietów. No chyba że korzystasz z jakiejś chmury, to wtedy wymiana idzie przez internet, a to juz wiąze się z limitami.


(zbartek5) #4

Chodzi mi o to żeby przesyłać między nimi głównie filmy, bo w jednym nie mam wejścia hdmi a podłączam go do telewizora zamiast DVD. Właśnie nie wiem jak z utratą pakietów. Chyb najlepiej będzie jak napisze do dostawcy Internetu.


(roobal) #5

Czyli filmy będziesz przesyłać po LAN/WLAN, a nie przez internet. W tym przypadku nie wykorzystujesz limitu danych. Limit danych wykorzystujesz tylko, jeśli połączenie idzie przez internet, czyli wychodzi poza Twoją sieć LAN.