Udostępnianie plików z Win 7 na XP przez Router

Witam

Otóż mam taki problem, posiadam komputer stacjonarny (win XP home 32bit) oraz laptopa Samsung R700 z win7 Ultimate 64bit.

I tu mam problem otóż chcę żeby można było przesyłać pliki z jednego na drugi niezależnie od wykonywanych przez nie czynnościach, tzn. Na win xp gram w jakąś grę a mój brat w tym czasie przesyła sobie pliki na laptopa, po przez udostępnianie plików. Otóż oba komputery są połączone przez Router Pentagram P 6331-4A, laptop przez Wi-Fi, a xp przez kabelek.

W laptopie (win 7) jaki i na stacjonarnym (xp) w otoczeniu sieciowym się wykrywają, lecz jak próbuje wejść po przez XP do laptopa wyskakuje mi wpisz hasło użytkownika, a w win 7 nie mam takiego problemu. Chciałbym po prostu obejść jakoś to hasło bo po prostu nie chcę mieć na nim hasła (nieraz już włączyłem sobie komputer i zapomniałem o nim i cały czas był włączony i chciał żeby podać hasło, a ja zawsze jak wyłączam to go usypiam, a w trakcie tego calutki czas gra muza z winampa i po włączeniu od razu zaczyna od zapisanego miejsca). Liczę na sensowne porady, nic w stylu poszukaj se na googlach, bo szukałem i nie ma nic co by odpowiadało temu konkretnemu problemowi.

Podsumowując:

-komputery w sieci się widzą

-z win 7 nie ma problemu (nie chce hasła)

-win xp, za każdym razem jak włączam mapowany dysk sieciowy wymaga hasła którego nie mam po czym pokasuje błąd że nie można wpisać pustego hasła.

P.S. Przepraszam że post bez ładu i składu.

W W7 ma być tak

19010553.jpg

http://windows7forum.pl/udostepnianie-p … -4770.html

Pierwszy link z gógla.

No widzicie XD

Wszystko chodzi jak należy, bardzo dziękuję, jakoś jak ustawiałem grupę domową to mi śmigło to przed oczami i zapomniałem o tym.

Jeszcze raz dzięki

EDIT

Nie jest tak miło jednak :frowning:

Po resecie kompa wyskakuje:

"W:/ Nie jest dostępny

Odmowa Dostępu"

I tu jest problem

W poradniku do którego podałem link jest też informacja o nadawaniu uprawnień, pobaw się tym.

Dobra spróbuję, jutro dam znać czy ruszyłem do przodu. :smiley:

Edit:

Więc tak pogrzebałem trochę w sieci, i doszedłem do tego że jeszcze są zabezpieczenia w dyskach, i jak się je udostępnia, trzeba dodać wartość “wszyscy” oraz przypisać mu wszystkie prawa. Lecz jak chcę udostępnić folder : Program Files (x86) i Plik Programów wyskakuje “Wystąpił błąd podczas stosowania informacji o zabezpieczeniach do: C:\ Pliki Programów. Proces nie może uzyskać dostępu do pliku, ponieważ jest on używany przez inny proces.”

I tu jest następne pytanie, jak to obejść?? W trybie awaryjnym już próbowałem.

A tak to reszta wszystko hasa jak należy.