Udostępnianie plików z własnego dysku w Internecie

Witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie pewnej sprawy. Chciałbym udostępnić stronę www lub inne pliki w sieci (tj. Internet) które będą się znajdowały bezpośrednio na moim dysku. Ponieważ posiadam zmienne IP założyłem konto na no-ip.pl oraz je skonfigurowałem. Wchodząc na stronę xxx.no-ip.pl serwer firmy przenosi internautę na mój komputer. Wyświetla się okno poniżej, takie same jak bym u siebie wpisał w adresie przeglądarki 192.168.0.1

image_id: 3776

Po zalogowaniu tutaj mam (chyba) tylko możliwość niektórych zmian mojego routera, np. hasła dostępu.

image_id: 3775

Więc moje pytanie, czy można w routerze zrobić jakieś przekierowania portów, lokalnych, IP czy coś takiego aby ten internauta uzyskał zamiast tych stron konfiguracji routera dostęp do plików w udostępnionym folderze bądź wyświetliła się witryna sieci web. W niektórych routerach są dostępne funkcje wirtualnych serwerów, ale u siebie nie mogę znaleść. :frowning: Może coś z przekierowaniem portów TCP/IP?

System XP Pro, router axesstell 400

Po pierwsze, musisz przekierować port 80 (i zmienić port konfiguracji routera. Polecam w ogóle wyłączyć zdalną konfigurację, bo to dość spora luka bezpieczeństwa). Ewentualnie inny, taki jaki ustawisz na serwerze (o tym za chwilę), ale musisz o tym powiadomić łączących się lub dostosować linki.

Co do samego udostępniania, musisz zainstalować i uruchomić serwer. Jeśli chcesz jedynie udostępniać pliki, to FTP, jak coś więcej, to odpowiednio coś więcej. Nie orientuję się w tego typu programach na Windowsa, więc sam czegoś poszukaj.

Albo ustawić mocne hasło do panelu konfiguracyjnego.

Najprościej będzie zainstalować od razu cały pakiet, np. XAMPP. Oprócz samego serwera HTTP, konkretnie Apache, w jego skład wchodzi również interpreter PHP, czy też baza MySQL. Oczywiście można również wszystkie te aplikacje instalować osobno.