Udostępnianie plików

hej,

połączyłem sobie 2 kompy (jeden win xp drugi z vistą)

udostępniłem na xp foldery, i wszystko niby ok, drugi komp widzi wszystko, może przeglądać, problem zaczyna się przy próbie skopiowania czegoś.

gdy połączenie jest ustawione 10Mbps to przy próbie skopiowania pliku 700MB pojawia się normalne okno kopiowania ale jest tam komunikat, że trwa obliczanie czasu kopiowania, trwa to ze 3-4 minuty i dopiero wtedy zaczyna sie kopiowanie, przy mniejszych plikach jest tak samo tylko że ten czas na “obliczenie czasu” jest trochu krótszy.

lecz jak już mam se taką “domową sieć” to chciałem mieć prędkość połączenia 100Mbps i tu kopiowanie już w ogóle dla większych plików nie działa. Ów “czas obliczania” jest tak długi, że system chyba sądzi że nie może się połączyć i wyświetla komunikat, że udział jest niedostępny… :? dla małych plików działa… nie jest to bląd w skonfigurowaniu połączenia, ani firewal’a, bo net w międzyczasie działa. spotkał się może ktoś z czymś takim?? prosiłbym o pomoc czy da się z tym coś zrobić, a może jednak coś źle skonfigurowałem?? z góry dzięki za odpowiedź

“Obliczanie czasu…” to niemalże Vistowski następca blue screena. Mają poprawić to w SP1.

http://www.istartedsomething.com/200709 … omparison/

spróbuj przez totalcommandera, albo na jednym zainstaluj serwer ftp

powinno przyśpieszyć

dzięki, użycie TC pomaga…