Udostępnianie połączenia internetowego - jaki kabel?

(Pit17x) #1

witam,

planuje udostępnić neta na drugiego kompa. W jednym posiadam 2 sieciówki, w drugim jedną. Jaki kabel mam zastosować do połączenia tych dwóch kompów. Wiem, że w bezpośrednim łączeniu należy stosować cross, a w takim przypadku również cross, czy może normalny?

pozdrawiam

(Jaroslaw Nijakowski) #2

tak, kabel skrosowany i przy połączeniu sieciowym (na komputerze co udostępni internet) ustawiasz udostępnianie internetu. :wink:

(Pit17x) #3

jeszce jedno, tak dla pewności. Po skonfigurowaniu ICS adres drugiej karty w kompie to 192.168.0.1 a maska 255.255.255.0. W związku z tym drugiemu kompowi nadaję adres 192.168.0.2 z tą samą maską i bramą 192.168.0.1.

Ale co z dns drugiego kompa? Czy mam wpisać tam adres ip 192.168.0.1 czy inny adres?

(Jaroslaw Nijakowski) #4

W drugim kompie jak ustawisz automatyczne pobranie adresu IP to tez ci powinno działać... kumplowi tak ustawiłem i wszystko chodzi

(Venger) #5

Windowsowe udostępnianie robi też za prosty serwer DHCP więc mógłbyć w ogóle dać na tym drugim kompie automatyczne pozyskiwanie adresu.

Jeżeli chcesz na sztywno przypisać to DNS możesz wpisać zarówno adres sieciówki pierwszego komputera jak też i DNSy zewnętrzne jakie dostajesz od providera

(Pit17x) #6

a czy za pomocą udostępniania połączenia internetowego można podzielić pasmo, czyli ustalić jaka część idzie na komputer-host, i ile na komputer-klient?

(Venger) #7

Niestety ale nie