Udostępnianie połączenia internetowego [Win7][RESOLVED]

(Kavenon) #1

Witam.

Mam problem z udostępnieniem połączenia internetowego ethernet.

Skonfigurowałem połączenie Ad-hoc (komputer -> Samsung Monte) i wszystko ładnie się łączy, ale na monte dalej nie mam internetu.

Podczas próby włączenia udostępniania połączenia wyskakuje błąd: "podczas włączania udostępniania połączenia internetowego wystąpił błąd. Uruchomienie zależności lub grupy nie powiodło się". Próbowałem już wiele sposobów, znalazłem (chyba na stronie microsoftu), że pewne usługi mają być uruchomione, znalazłem je (były zatrzymane), ale podczas próby włączenia tych usług wyskakuje taki sam błąd jak poprzednio.

System: Windows 7

Karta ethernet (zintegrowana): Marvell Yukon 88E8053

Karta WiFi : AirLive WT-2000PCI

Telefon : Samsung Monte

PS. do utworzenia połączenia ad-hoc używam programu Conectify (myślę, że bez niego też było by ok (samo połączenie))

@edit sprawdziłem na laptopie (WinXP) i normalnie udostępniło połączenie i wszystko śmiga, mimo tego chce to uruchomić na win7

ROZWIĄZANIE:

• pomogło włączenie usługi dziennik

(Xbialyx5) #2

Wydaję mi się, że telefon raczej nie "odbierze" internetu poprzez ad-hoc, aczkolwiek mogę się mylić. Np. moja E51 nie dostaje tak neta. Kup sobie router i życie stanie się prostrze :wink:

(Kavenon) #3

Nie doczytałeś @edit zrobiłem to samo na laptopie i działa ale chcę to na stacjonarnym zrobić. Problem jest tylko w udostępnieniu połączenia.

(Xbialyx5) #4

Jak pisałem posta to nie było jeszcze @edit.

Połącz ad-hoc klientem wbudowanym w Win 7. Centrum sieci i udostępniania->Skonfiguruj nowe połączenie lub nową sieć->dalej postępuj wg instalatora->Udostępnij połączenie internetowe.

(Kavenon) #5

No i właśnie w tym problem, normalnie łącze się z telefonem ale gdy chcę udostępnić ethernet (to działa na innym kompie) to wyskakuje błąd.

(Xbialyx5) #6

Napisałem wcześniej o tym...

(Kavenon) #7

Kurcze, ileż można?

Mówię na innym komputerze to działa

(Xbialyx5) #8

A na telefonie NIE ZADZIAŁA

(Kavenon) #9

Ręce opadają.

Zrobiłem to samo na innym komputerze (laptop) i działało!

LAPTOP -> TELEFON to DZIAŁA, coś jest nie tak u mnie (win7)