Udostępnianie połączenia internetowego!

Witam, opisze mój problem.

Karta PC#1 - tutaj podłączony jest internet z sieci osiedlowej (adres pobierany automatycznie lecz z moich obserwacji jest to za każdym razem ten sam adres)

Karta PC#2 - karta która ma posłużyć do połączenia PC z Laptopem i jednoczesnego udostępnienia mu internetu

Karta lap#1 - karta która ma posłużyć do połączenia Laptopa z PC i jednoczesnego dzierżawienia internetu z PC

Mam w mieszkaniu 2 komputery, stacjonarny i laptop. Do stacjonarnego (wyposażonego w 2 karty sieciowe) mam podpięty internet z sieci osiedlowej, poprzez skrętke. Chciałbym podpiąć laptop do stacjonarnego tak aby w laptopie też można było korzystać z internetu. Teraz pytanie jak skonfigurować karty sieciowe na komputerach by i na PC’cie i na laptopie był internet i wszystko działało.

Pozdrawiam

Wchodzisz w:

panel sterowania -> polaczenia sieciowe -> konfiguruj siec w domu i malej firmie:

  • na stacjonarym zaznaczasz pierwsza opcje (ten komputer laczy sie bezposrednio z internetem, inne komputery łączą się przez niego…)

  • na laptopie ta 2. (ten komputer laczy sie przez lokalna brame…)

ustal tą samą nazwę grupy roboczej dalej,dalej pod koniec kreatora daj ‘nie twórz dysku… utworzę go ręcznie’ [ostatnia opcja] i zakończ kreatora. Wyłączasz na obu kompach zaporę systemu windows i we właściwościach połączeń musi być zaznaczona opcja tcp/ip oczywiście.

Powinno hulać :slight_smile:

Nie myślałem o aż tak prostym podejściu do sprawy, jednak niestety i ono nie pomogło. Próbowałem Twojego sposobu Franc, lecz nie działa. Próbowałem przypisać na stałe adresy do obu kart sieciowych na lapku i na PCcie, nic to nie dało. Może podawałem adresy ze złej rodziny, dlatego poniżej podam ustawienia karty sieciowej do której jest podpięty internet z sieci osiedlowej.

Link http://www.voila.pl/100/yatuh/index.php?get=1&f=1

Widzę problem podobny do mojego:/ Ja z kolei mam dwa laptopy i neta z kablówki przez modem USB i jeden laptop za pomocą skrętki udostępnia internet na drugiego laptopa. Adres z kablówki jest przydzielany dynamicznie natomiast połączenie lokalne jest skonfigurowane ręcznie czyli laptopy mają swoje IP (192.168.0.1 i 192.168.0.2, maskę podsieci 255.255.255.0) i sieć działa, pakiety przesyła ale strony www anie gg itp usługi nie działają:/

Czy muszę ustawiać DNSY i bramę? może powodem jest wirus? Próbowałem na koncie gościa ale też nic nie dało, też nie mam pomysłu jak to rozwiązać:/

nie trzeba żadnego kreatora sieci (chociaż można) - wystarczy na karcie podpiętej do neta (w komp udostępniającym) udostępnić połaczenie internetowe.

Co do do DNS na kompie (lapku) to trzeba go wpisać.

Brama powinna być ustawiona na 192.168.0.1 - i raczej ustawia sięsama przez DHCP.

Doszedłem już do takiego samego etapu, czyli:

Karta PC#1 - do której jest dostarczany przez dostawcę internet jest skonfigurowana na automatyczną konfigurację, zawsze pobiera taki sam adres itd. Jej ustawienia są w powyższym poście. Dodatkowo ustawiłem na tej karcie w ustawieniach TCP/IP ICS (Internet Connection Sharing).

Karta PC#2 - automatycznie ustawiła się na stałe w następujący sposób IP= 192.168.0.1 Maska= 255.255.255.0

Karta lap#1 - ustawiłem ręcznie na stałe następująco IP= 192.168.0.2 Maska= 255.255.255.0 Brama= 192.168.0.1 DNS= 192.168.0.1

Przy takim ustawieniu kart internet chodzi bez problemu na komputerze stacjonarnym PC. Na laptopie w “Moje miejsca siecowe” pojawiła się ikona Udostępniane połączenie lokalne z PC. Ucieszyłem się otworzyłem GG - nic, stronę - nic, Moorhunta - nic. Otworzyłem konsole podałem komendę ping -t wp.pl i ku mojemu zdziwieniu adres odpowiedział. Pingi dochodzą do serwera Wirtualnej Polski i są odbierane w niezłym czasie średnia ~1500 pingów to 52ms.

I na koniec pytanie co i gdzie zrobić żeby laptop ożył i można było korzystać na nim w pełni z internetu? Czy możliwe że są zablokowane jakieś porty? Czy możliwe że mój dostawca w jakiś sposób blokuje dzielenie danego łącza, a jeśli tak to czy można to ominąć?

Na PC#2 wpisz DNS np TP S.A. 194.204.152.34

Po prostu muszą być różne DNS’y, u mnie pomogło i działa pięknie:D

Pzdr

Ja też mam z tym problem i jak do tej pory to nic z tego nie kumam… korzystam z internetu od operatora ECHOSTAR (Poznań) internet na stacjonarnym mam poprzez modem podłączany przez USB. Chce mieć neta także na laptopie oczywiście wiem ze stacjonarny musi być cały czas włączony zeby na laptopie też był. Połączyłem sieciowym kablem, komputery widzą sie mogę kopiować dane z PC na LAPTOPA ale nie ma na lapku internetu :frowning: jak robie udostępnianie połączenia to siada net na PC :oops:

HELP ME!!