Udostępnianie połączenia LAN przez WIFI

Witam. Mam taki problem. Chcę udostępnić połączenie internetowe z komputera, który jest podłączony do internetu przez kabel do karty sieciowej (zintegrowana na płycie głównej) LAN i ma dodatkowo wpiętą kartę WIFI. Chciałbym przez tą kartę (WIFI) udostępnić internet i mam problem jak to konkretnie zrobić. System operacyjny to XP. Znalazłem podobny temat udostepnianie-polaczenia-sieciowego-wifi-przez-lan-t417389.html ale jest to odwrotnością tego co ja chcę zrobić. Liczę na waszą pomoc.

Może to pomoże: ICS - udostępnianie połączenia internetowego

Karta sieciowa WiFi musi mieć możliwość pracy w trybie Soft AP. W tym trybie karta działa jako wirtualny punkt dostępowy.

A jak sprawdzić czy ma taką możliwość?

Hej,

A może wystarczy odpowiedni program - na przykład Wi-Fi HotSpot Creator? Tataj najnowsza wersja 2.0.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie pomoże żadne oprogramowanie. Karta musi mieć możliwość pracy jako AP.

Hej,

Jaki dokładnie model kartę WiFi posiadasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Poczytaj w necie na temat sieci AD-HOC.

Hej,

Dokładnie. Generalnie sieć Ad-hoc umożliwi wzajemne połączenie dwóch komputerów (kartami sieciowymi przewodowymi, tak samo jak i bezprzewodowymi) oraz udostępnienie tą drogą dostępu do sieci globalnej. Różnica między takim rodzajem połączenia, a połączeniem z punktem dostępowym tworzonym przez kartę WiFi i odpowiednie oprogramowanie, polega na liczbie podłączonych urządzeń; w przypadku ad-hoc mamy połączone dwa i tylko komputery - przy tworzeniu hot spotów możliwości te odpowiednio wzrastają. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus