Udostępnianie połączenia WiFi

Witam.

Mam następujący problem: otóż posiadam łącze udostępnione przez operatora internetowego na takiej zasadzie, że mam bezprzewodową kartę sieciową wpiętą do komputera, a do niej poprowadzony jest kabel od anteny wifi umieszczonej na budynku. Dopóki posiadałem jeden komputer wszystko było ok, ale gdy pojawił się laptop to przydałoby się to połączenie rozdzielić tak aby komputer miał połączenie (może być przewodowe) oraz laptop miał połączenie - bezprzewodowe.

Pomyślałem na początku, że mogę wykorzystać router bezprzewodowy podmieniając jedną antenę, na kabel od anteny na budynku, jednak albo ja coś źle ustawiam, albo nie da się tego w ten sposób osiągnąć.

Prosiłbym o sugestie jak mogę rozwiązać swój problem.

Pozdrawiam

Karte radiową konfig zostaw w spokoju tylko zrób to( we właściwościach połączenia sieci bezprzewodowej w zakładce zawansowane zaznacz udostepnianie połaczenie internetowego i tylko tyle- IP automat)

W kompie masz zapewne drugą sieciówkę i ja trzeba skonfigurować tak( ja mam tak) Adres IP 192.168.0.1

Maska 255.255.255.0

Na kompie 2 sieciówka jest tak skonfigurowana

Adres IP 192.168.0.10

Maska 255.255.255.0

Brama 192.168.0.1

DNS 192.168.0.1

Oprócz tego w narzedzia/opcje internetowe/połaczenie/ustawienie sieci lan wpisane mam proxy identyczne jak brama w sieciówce WLan. I powinno chodzic.

brałem takie rozwiązanie pod uwagę, ale wtedy komp musi być cały czas włączony :confused:

szukam rozwiązania, które pozwoli na dostęp do internetu na laptopie bez konieczności uruchamiania komputera stacjonarnego

mimo to dzięki za odpowiedź

Musisz kupić ROUTER bezprzewodowy najlepiej. Innego rozwiązania nie ma… :slight_smile: :smiley:

mam już taki router :slight_smile:

ale z tego co mi się wydaje to mimo wszystko jak podłączę to tak jak opisywałeś wcześniej i z drugiej sieciówki do routera to i tak stacjonarny musi być uruchomiony, żeby był internet na laptopie… dobrze rozumiem?

Musisz kabel do sieciówki WIFI podłaczyć do ROUTERA i dopiero stamtąd na oba kompy. Powinno śmigać kwestia odpowiedniej konfiguracji. :slight_smile:

wszystko spoko - tylko chyba się nie zrozumieliśmy :slight_smile:

Ja mam sieciówkę wifi na PCI i do niej idzie kabel bezpośrednio od anteny

To ten kabel od anteny musisz podłączyć do ROUTERA i dopiero rozdzielić np. dwoma skrętkami do komputera stacjonarnego i laptopa.

http://img169.imageshack.us/img169/9905/wifium0.th.jpg

ale to jest kabel antenowy… moge go podlaczyc tylko i wylacznie przez wejscie na antene w routerze ale wtedy mi nie widzi router sieci :confused:

To trzeba go skonfigurować… Trzeba podłączyć pod kompa i coś tam się ustawia… Ale zbyd wielkiego doświadczenia w tym nie mam więc już Ci nie pomogę… :frowning: :cry: