Udostępnianie przenośnego internetu

Witam,

mam mały (duży:) problem z podzieleniem neta na kompa i lapka. wygląda to tak:

mam blueconnect’a z ery, podłączany do usb w kompie stacjonarnym. chciałbym tego neta podzielić z lapkiem przez wi-fi. Nie daję rady. Sieć jest, udostępnione foldery są widoczne na drugim kompie, jednak neta na lapku nie ma.

Na stacjonarnym mam XP na lapku Win 7.

Sieć działa jako “peer to peer” (bezpośrednie połączenie), na sztywnym IP, jest ustalana na lapku, a stacjonarka jest “dołączana” jak sieć jest dostępna.

Proszę o pomoc w udostępnieniu neta, walczę chyba od tygodnia i nic :frowning:

Raz coś zaskoczyło, ale po wyłączeniu kompów znowu lipa :frowning:

Poszukaj na DP programu o nazwie Connectify.

Connectify tu nie pomoże bo kolega blueconnect’a podłącza pod kompa z Win XP a ten program wykorzystuje nową funkcję wprowadzoną dopiero w Win 7 i na XP nie zadziała.

Można spróbować zrobić połączenie między komputerami tak żeby to ten z podłączonym blueconnect’em był serwerem i zrobić na nim połączenie mostkowe między tym połączeniem a tym drugim na wifi ale nie wiem czy to zadziała.

Może poszukaj sobie routera pod modem usb.

Pokombinowałem i jakoś działa :slight_smile:

Na lapku (win7) utworzyłem połączenie peer to peer, muszę ją uruchomić i wtedy połączyć się z tą siecią ze stacjonarki. Zwykle jest net, ale czasami tylko sieć. “Windows Zero Configuration” musi być uruchomione (chociaż nie wiem co to jest).

Nie wiem jak zrobić, aby sieć była ustanawiana ze stacjonarki, a lapek się dołączał po włączeniu, stacjonarka jest prawie non stop włączona, a lapek jest na użytek syna, włączany czasami i chciałbym, aby czynności połączenia były bardziej zautomatyzowane.

nie będę inwestował w router pod modem USB bo za 8 miechów kończy mi się umowa z blueconnectem i zamierzam się przerzucić na kablówkę.

Czy na komputerze z XP, w panelu połączeń sieciowych, we właściwościach połączenia odpowiadającego Blueconnctowi, na ostatniej zakładce, zaznaczone jest udostępnianie połączenia?

oczywiście, że zaznaczone :slight_smile: