Udostępnianie - Rozdzielczość plików wideo

Witam, mam problem z udostępnianiem plików wideo poprzez sieć LAN dla TV. Gdy odtwarzam plik z pamięci USB wszystko jest ok, obraz jest rozciągany na pełen ekran telewizora, jednak gdy odtwarzam ten sam plik z komputera na którym zainstalowany jest Windows 7 obraz jest pomniejszony, i to jeszcze na siłę ponieważ widać stratę jakości, ostre krawędzie.

Tak wygląda film odtwarzany z pamięci USB:

p2804101759.th.jpg

A tak z PC:

p2804101801.th.jpg

Dodam, że pod Windows vista nie było takich problemów, a ustawienia obrazu w TV są poprawne i w obu przypadkach takie same.

Mało się na tym znam i dlatego nie zamierzam się zbytnio wymądrzać, ale:

  • po(d)łączyłeś telewizor z komputerem cyfrowym kabelkiem, najlepiej HDMI?

  • w systemie jest ustawiony tryb wielu monitorów i rozdzielcZość telewizora jest ustawiona poprawnie (1920×1080 dla TV fullHD lub 1366x768 dla najczęściej spotykanych HDReady)?

Podłączyłem go do routera kablem sieciowym : P

Jakieś zaciemnienie miałem. Nie doczytałem, że to po LAN-ie idzie :slight_smile:

A trochę poważniej: czym “pchasz” obraz z komputera na TV? Media Center? Sprawdzałeś tam ustawienia?

Nie, TV po prostu pobiera je jak komputer przez sieć. Mam po prostu udostępniony folder.

No to albo nie mówisz tu wszystkiego :-), albo Windows nie jest tu niczemu winny i przyczyny trzeba szukać gdzie indziej. Albo ten plik wideo jest kiepskiej jakości i odtwarza się tak jak się odtwarza, albo coś się jednak stało z telewizorem. Czy ja wiem, strzelam, bo nie miałem dotąd do czynienia z TV, który potrafi “robić” za odtwarzacz i odtwarzać pliki wideo… Może są jakieś ustawienia dotyczące jakości odtwarzania, osobne dla każdego źródła, w tym przypadku pewnie coś a’la ‘LAN share’? Może przestawiłeś na stareńki tryb 10Mb i TV mocniej kompresuje i zmniejsza rozdzielczość, żeby “wyrobić” z strumieniem danych? O! Coś mi przyszło do głowy… sprawdź router. Sprawdź ustawienia, przełóż wtyczkę kabla sieciowego do innego gniazda…

Może spróbuj zainstalować TVersity, może Twój telewizor obsłuży UPnP / DLNA i to powinno pomóc, ja oglądam na xboxie przez ten media server i jestem zadowolony.

Programik widzi TV ale TV już nie widzi plików z programiku, doszukałem się, że za udostępnianie multimediów odpowiedzialny jest WMPNetworkSvc, ale nie mam pojęcia czy to ma jakieś ustawienia. W Windows Media Player szukałem czegoś co by miało jakiś związek ale się nie doszukałem. Wersja WMP w Windows 7 to 12.