Udostępnianie w sieci Hp LaserJet 1018 (między Win7)

Witam

Od dobrego tygodnia, staram się umożliwić drukowanie w sieci między komputerami z Win7 na pokładzie: 2 komputery (w tym jeden z drukarką) ma 64bit, reszta 32bit. Urządzenia widzą siebie nawzajem jak i drukarkę, są w jednej grupie domowej, udostępnianie plików działa jak należy.

Problem występuje przy próbie drukowania z komputerów (bez drukarki), plik jest przekazywany do buforu wydruku, jest widoczny jako “dokument w kolejce” ze stanem: drukowanie (zarówno na komputerze z którego plik chcę wydrukować jak i na tym, gdzie podłączona jest drukarka). I niestety nic więcej się nie dzieje. Nadałem całej grupie wszystkie możliwe uprawnienia związane z drukarką, reinstalowałem sterowniki, włączałem/wyłączałem obsługę dwukierunkową w portach, kombinowałem z ustawieniami i nic, totalne zero, dalej gdy chcę wydrukować dokument, wisi w kolejce ze stanem “drukowanie”.

Żeby było weselej, komputer z XP najnormalniej w świecie drukuje pliki przez sieć, bez żadnego kombinowania (wystarczyło dodać drukarkę).

Jakieś rady?

Z góry dzięki za pomoc.

@Edith:

Włączenie i wyłączenie komputera z drukarka pomaga, dokument po załadowaniu systemu się drukuje, ale to niestety nie jest rozwiązaniem.