Udostepnianie w sieci- problem

mam nastepujący problem,

dwa komputery podłączone po wifi do routera wl-500g ( z softem, z czeskiej strony http://koppel.cz/cdmawifi/download/171/ który umozliwia podłączenie modemu 3 g i udostępnienie internetu po wifi czy lan) z systemami windows 7 RC,

Problem polega na tym że komputery nie widzą się w sieci, przez co między innymi nie mogę udostepniac plików, na czym mi najbardziej zależy.

Chyba to coś w konfiguracji routera (no bo mam nadzieje że tak poprostu ma), bo jak podepne komputery bezpośrednio kablem lan, to wszystkie katalogi udostepnione są dostepne, i można kopiowac bez problemu.

Może ktoś miał podobne problem, lub wie co zmienić w ustawieniach…

dzięki :lol:

Najprawdopodobniej chodzi o opcje “AP isolation”. U różnych producentów różnie to się nazywa. Jeżeli jest na ON, to komputery mogą komunikować się z internetem ale NIE mogą wymieniać danych między sobą (stąd w nazwie “izolacja”). Niestety nie miałem styczności z WL-500G, więc więcej nie pomogę. Postaraj się przeszperać konfiguracje Routera, może znajdziesz tą opcje.

Powodzenia :!:

Witaj,

no własnie “set AP isolated” mam ustawione na NO

znalazłem za to opcje ap mode, i mam ustawione na AP only, a do wyboru mam jeszcze Ap +WDS, ale nie wiem od czego to jest, wiec narazie nie zmienialem

AP + WDS to ustawienie w którym Twój sprzęt pracuje jednocześnie jako Access Point i Repeater (Wireless Distributed System).

Nie wpływa to na udostępnianie plików. Może masz jakieś ustawienia firewalla? Wiesz trochę strzelam w ciemno, każdy sprzęt inny :smiley:

no no rozumiem cię, ale i tak dzięki za zainteresowanie, :slight_smile:

nie mam pomysłu na to narazie, więc musi tak zostać jak jest :frowning:

Może rzeczywiście przy wifi inaczej reaguje Twój firewall…

  • pingi między komputerami działają?

  • próbowałeś wyłączyć na komputerach firewall ?

chyba jednak coś z tym firewallem było, przeinstalowałem na nowo, i juz działa :smiley:

na końcu sobie przypomniałem, ze kiedyś kiedyś, mi się zapytał po instalacji, i zaznaczyłem, ze to siec bez udostępniania itd… i to był powód moich problemow,

dzięki

Dodane 11.08.2009 (Wt) 16:09

chyba jednak coś z tym firewallem było, przeinstalowałem na nowo, i juz działa :smiley:

na końcu sobie przypomniałem, ze kiedyś kiedyś, mi się zapytał po instalacji, i zaznaczyłem, ze to siec bez udostępniania itd… i to był powód moich problemow,

dzięki