Udostępnianie zaawansowane z uwierzytelnieniem Windows 7

Witam siedzę nad tym udostępnieniem trzeci dzień i z powodów że nie mogę rozwiązać problemu jaki się pojawia (który zaraz opiszę) proszę forumowiczów o pomoc gdyż jeszcze nie dawno wszystko działało.

 

OK więc tak:

 

Mam sieć w tej sieci kilka kompów z czego jeden to taki serwer plików:

 

PIWNICA-PC       - SERWER PLIKÓW

MATEUSZ-PC    - Mój główny PC

DZIECI-PC        - nie wymaga tłumaczenia:P

ok jest ich kilka :smiley:

 

Wszystkie PC są w tej samej adresacji IP oraz w tej samej Grupie Roboczej każdy widzi się na wzajem lecz po wpisaniu w explorerze \192.168.1.101 lub \PIWNICA-PC wyskakuje informacja … Nie jest dostępny możesz nie mieć uprawnień ITD.  poniżej screen

ListaPCPN_eawaxqp.PNG

 

tak wygląda zakładka Zaawansowane ustawienia udostępniania.

 

udo1PNG_eawaxqq.PNG

udo2PNG_eawanph.PNG

 

 

Udostępniony udział

 

DownloadP_eawanpq.PNG

 

Zabezbieczenia - W grupie użytkownicy znajdują się DZIECI i USER jak dodałem uprawnienia także osobno dla każdego użytkownika też to nic nie dało

 

 

 

 

Teraz taka rzecz gdy usunę ochronę hasłem w PIWNICA-PC mogę wejść do zasobów lecz do udziałów już nie bo nie mam uprawnień chyba że w udziale dam udostępnienie dla wszystkich to wtedy mogę tam zaglądać.

 

Po 2 zrobiłem poświadczeniach sobie ręcznie czyli

192.168.1.101

user

user

i teraz mogę chodzić po zasobach i udziałach zmieniać i co tylko chcę ale jak tylko je usunę wszystko znowu wraca do pierwotnego czyli nie mogę wejść.

 

Kiedy miałem tak że jak wpisywałem na dowolnym pc nawet takim który pierwszy raz podłączyłem do mojej sieci adres PIWNICY czy to \Piwnica-PC czy \192.168.1.101

odr azu wyskakiwał monit o podanie danych do PIWNICY wpisywałem user user i wchodziłem było pięknie a teraz nawet monit nie wyskakuje co może być tego powodem gdzie tego szukać gdzie to naprawić.

 

Przywracanie systemu nie przyniosło rezultatów, nie zmieniałem antywirusa, firewall jest wyłączony.

 

Jestem w stanie nawet udostępnić połączenie zdalne przez TeamViewer.

 

Bardzo proszę o pomoc, Bardzo.

 

 

 

Powyłączaj zapory / dodaj wyjątki w piwnicy na zaporze.

 

Zakładam, że AD tam nie ma, logując się do udziału podawaj \PIWNICA-PC\user (z passem jaki tam masz lokalnie).

 

Pierwsze screeny wyglądają jak win 8,  z kolei 3 i 4 jak win 2000 - podaj systemy, na różnych konfiguracjach bywają różne dobrze-znane-wpadki.

System Windows 7 tylko z klasycznym themem mówie tu o serwerze zapora jest wylaczona wiec po co jej wyjatki

zawsze logowalem się do udziału przez \PIWNICA-PC i wyświetlał się monit do logowania a teraz go nie ma co za to odpowiada?

Pewnie przy którymś logowaniu zaklikałeś “zapamiętaj hasło” czy podobny dynks.

wiem o co ci chodzi ale z całkowicie nowego kompa w sieci który nie ma dodanych żadnych poświadczeń którym pierwszy raz łącze się do zasobu \PIWNICA-PC nie wyświetla się monit o podanie danych do logowanie ale jeśli sam sobie dodam poświadczenia to mogę odrazu korzystać z udostępnionych udziałów jeżeli chcesz mogę ci udostępnić TeamViewera z serwera i z klienta i sam sobie to zobaczysz jak rozwiążesz mi ten problem wyśle ci 12-packa :smiley: