Udostępnienia zasobów ubuntu server na virtual boxie - jak?

roobal , ja chciałem wykorzystać ten serwer tylko po to, aby rozsyłać newsletter, bo mam dość pokaźną bazę danych e-maili (ok 800 tysięcy). Taka konfiguracja dała by radę?

Jaki masz upload? Zobacz sobie na stronie pokapoka.pl jakie masz ip. Musisz mieć zewnętrznie, ale tam możesz wpisać i samo Ci powie.

Na Twoim miejscu poczytałbym więcej, bo Twój serwer może zostać łatwo zaatakowany…

womperm , upload mam 1 Mbit, a co do serwera to potrzebuje tylko go, aby wysyłać ten newsletter, nie będę na nim nic przetrzymywać, a jak wyślę go, to będę wyłączać virtual boxa :wink:

Aha, to rozumiem, jednakże same apt-get nic Ci nie da. Musiał byś użyć htb do podziału łącza, albo z pod windowsa.

To tyle, ale uważaj bo najgorsze jest złudne poczucie bezpieczeństwa. Licz się z tym że będzie to trochę obciążać procesor.

Nie lepiej podstawić oddzielną maszynkę? Dodać zadania do crona np. postfixa. Tylko że wtedy musiał byś mieć komputer 24/7.

Równie dobrze jest sobie wykupić najtańszego vps, i wtedy możliwości większe :slight_smile:

womperm , a masz może jakiego tutoriala co i jak po kolei zrobić, bo w temacie Linuxa jestem newbie :wink: