Udostepnienie internetu laptopowi przez WiFi

Witam,

Chciałbym udostępnić laptopowi dostęp do internetu poprzez kartę WiFi komputera stacjonarnego. Komputer stacjonarny posiada dwie karty sieciowe. Zwykłą karta sieciową do której jest wpięty kabel od internetu oraz kartę WiFi. Laptop posiada kartę Wifi. W jaki sposób skonfigurować połączenia internetowe aby zarówno na komputerze stacjonarnym jak i na laptopie mieć jednocześnie dostęp do internetu?

Poniżej link do schematu sieci jaką chcę utworzyć:

SCHEMAT

Dodam ze mój komputer jest identyfikowany po adresie karty MAC a IP i DNS jest uzyskiwane automatycznie.

Protokółu internetowy (TCP/IP) w “Połączeniu lokalnym” (Karta sieciowa 1)

Uruchamiasz połączenie sieciowe karty bezprzewdoweoj.

Sprawdź na wszelki wypadek wcześniej jaka adresacja panuje u Ciebie w sieci-Start>uruchom>ipconfig i zobacz czy przypadkiem nie 192.168.0.x, jeżeli tak to system będzie się gubił, albo wcale nie pozwoli na następne kroki.

Prawy przycisk myszy na lokalnej>właściwości>zakładka zaawansowane>tam musi być udostępnij to połączenie do połączenia w wyborze musi być, sieć bezprzewodowa czy jak tam nazwałeś. MUSI być wybór, jak będzie tylko udostępnij, a nie będzie do którego to prawdopodobnie stracisz Internet i musisz wtedy w protokole TCP/IP poprawić dane na pobieranie automatyczne i odzyskasz Internet.

Jeżeli konf pójdzie dobrze to jedynie na google “Ad-hoc” czy lepiej “tworzenie ad-hoc” i poradników szukaj, bo to akurat by trzeba każdemu podawać pod jego program do karty sieciowej(tym najlepiej zarządzać, a nie windowsowym menadżerem), a wielu ludzi pisało już poradniki na ten temat.

Później na laptopie łączysz się do Ad-Hoca stworzonego przez komputer stacjonarny i w protokole TCP/IP w laptopie do karty bezprzewodowej spr. czy masz na pobieranie automatycznie, powinno pobrać i Internet hulać.

Jeżeli nie to w protokole TCP/IP karty bezprzewodowej laptopa spróbuj wpisać adres ip: 192.168.0.2, maska 255.255.255.0 brama 192.168.0.1, dns 192.168.0.1

Komputer pierwszy stworzy NAT, więc operator nie widzi drugiego kompa.

Fajna godzina postu :stuck_out_tongue: Chociaż bywały lepsze, no ale jakoś tak od 5 nie śpię.

Witam,

Udało mi się według powyższych wskazówek skonfigurować sieć :).

Poniżej schemat z ustawieniami kart sieciowych na których uzyskałem internet na oby dwóch komputerach:

moja_siec.jpg

Kolejny obrazek przedstawia ustawienia bezprzewodowego połączenia bezpośredniego (Ad Hoc)

ad_hoc.jpg

Internet działa, komunikatory i programy p2p też - mam tylko problem z odpaleniem Wowa na laptopie. Gra się łączy z serwerem ale po wpisaniu hasła nie wczytuje konta :expressionless:

Nie mam pojęcia czy to pomoże, ale posprawdzaj zapory no i w Prawoklik na połączeniu lokalnym na komputerze nr. 1(co ma Internet bezpośrednio).

Zakładka zaawansowane>ustawienia>dodaj i chyba już sobie poradzisz.

IP sprawdzasz poleceniem start>uruchom>cmd>ipconfig

Porty do WOWa sprawdzasz na stronce serwera, jak global to google ?

A jak nie to 1-65535.