Udostępnienie internetu mobilnego przez LAN

Witam, mam taki problem, ponieważ chciałem udostępnić internet mobilny AERO2 na drugi komputer przez kabel sieciowy. Niestety nie działa jak powinno…Modem mam podłączony do laptopa z Win7 i tak:

Komórkowe połączenie szerokopasmowe i IP i DNS automatycznie przydzielane, bo inaczej nie będzie internetu oraz zaznaczone w ustawieniach możliwość udostępnienia internetu za pomocą tego komputera z zaznaczeniem że siecią domową jest połączenie lokalne.

a w połączeniu lokalnym:

IP: 192.168.0.1

maska: 255.255.0.0

Brama domyślna:

Dns: 194.204.159.1

dns2: 194.9.223.79

Na drugim komputerze z Vistą ustawiłem tak w połączeniu lokalnym:

IP: 192.168.0.2

maska: 255.255.0.0

Brama domyślna: 192.168.0.1

Dns: 194.204.159.1

dns2: 194.9.223.79

Na komputerze z Vistą

Start > Uruchom (lub klawisze Win+r) >wpisz: CMD

  1. W czarnym okienku wpisz: ping 192.168.0.1 jeżeli nie dostaniesz odpowiedzi to - problem z połączeniem pomiędzy komputerami.

  2. Jeżeli dostaniesz odpowiedź to wpisz: ping 194.0.171.150 jeżeli nie dostaniesz odpowiedzi to - problem z udostępnianiem na Win7

  3. Jeżeli dostaniesz odpowiedź to wpisz: ping dobreprogramy.pl jeżeli nie dostaniesz odpowiedzi to - problem z DNS, zmień na 8.8.8.8

  4. Jeżeli dostaniesz odpowiedź to znaczy że wszystko działa.

Najbardziej prawdopodobny jest problem z DNS, po zmianie adresu możesz jeszcze w czarnym okienku wpisać: flushdns /all

Jak nie pomoże to napisz w którym miejscu utknąłeś, i na obu komuterach sprawdź jeszcze: “ipconfig /all” i wklej tutaj co się wyświetliło.

W Windows 7 wejdź w aktywne połączenie z internetem i zwyczajnie włącz udostępnianie połączenia (ewentualnie wybierz kartę) (nie wpisuj adresu 192.168.0.1, komputer przydzieli ci sam adres dla karty). W komputerach klienckich ustaw wszystko automatycznie. Powinno działać. W niektórych kartach sieciowych (większość starszych modeli i część nowych) trzeba stosować kabel krosowany lub swich/hub. Aby sprawdzić czy masz połączenie z drugim komputerem użyj polecenia ping w konsoli.