Udostępnienie internetu, win xp

Mam dwa komputery z winXP, do jednego idzie neostrada, a ten połączony jest kablem sieciowym z drugim komputerem. Próbowałem sporo kombinacji tam w ustawieniach protokołu IP - ip 192.168.1.2, 255.255.255.0, brama 192.168.1.1, na drugim inne ip i nic nie dawało, tylko było połączenie lokalne, bez netu. A połączenie z neostradą jest udostępnione.

Wie ktoś jak to wszystko dobrze skonfigurować, żeby i tu i tu działał net?

Serwer

Adres IP 192.168.0.1

Maska podsieci 255.255.255.0

Konfiguracja WINS wyłącz.

Brama usuń wszelkie wpisy.

Serwery DNS pozostaw bez zmian.

Bindings jeżeli nie używasz protokołów NetBeui, IPX/SPX, możesz zaznaczyć opcje Klient Sieci Micosoft Network oraz Udostępnianie plików i drukarek w sieci Microsoft Network.

Zaawansowane określ, że TCP/IP ma być domyślnym protokołem.

NetBios bez zmian.

Klient

Adres IP 192.168.0.2 do 192.168.0.244 (w każdym komputerze musi być inny).

Maska podsieci 255.255.255.0

Konfiguracja WINS wyłącz.

Brama 192.168.0.1

Serwery DNS włącz. Jako nazwę hosta podaj unikatową nazwę komputera w sieci lokalnej (jeżeli używasz nazwy hosta zamiast numeru IP); pole Domena pozostaw puste; w pole Adresy serwerów DNS wedle kolejności używania wpisz adres IP serwera, pole Dołącz te sufiksy DNS (w podanej kolejności) pozostaw puste.

Bindings jeżeli nie używasz protokołów NetBeui, IPX/SPX, możesz zaznaczyć opcje Klient Sieci Micosoft Network oraz Udostępnianie plików i drukarek w sieci Microsoft Network.

Zaawansowane zaznacz, że TCP/IP ma być domyślnym protokołem.

NetBios bez zmian.

Znalazłem na forum jakiś poradnik z dobrychprogramów, no i w końcu udało sie :slight_smile: na serwerze ip 192.168.0.1, na kompie automatycznie, i śmiga :wink: