Udostępnienie internetu z laptopa do palmtopa

Witam,

Próbuję od kilku dni uzyskać połączenie z internetem w palmtopie Asus MyPal 696, ale wszystkie próby kończą się niepowodzeniem.

Źródłem internetu ma być laptop Asus F5R, a połączenie chcę uzyskać przez bluetooth, gdyż nie mam w pobliżu hotspota wifi. Palmtop i laptop “widzą się” przez bluetooth - wymiana plików w obie strony jest możliwa. Włączyłem na laptopie obsługę sieci bluetooth PAN, palmtop się z nią łączy, ale połączenie z internetem dalej jest niemożliwe.

Bardzo proszę o pomoc w konfiguracji połączenia bluetooth między tymi urządzeniami, z góry wielkie dzięki!!

Potrzebujesz aplikacji(dołączonej do niego) Activesync, do sciągnięcia z Microsoftu lub wygooglowaniu sobie.

Rozparuj urządzenia.

Zainstaluj Activesync. W opcjach programu ustaw odpowiedni port com (na którym jest bluetooth).

Z poziomu PDA włącz Activesync (Windows Mobile ma go zainstalowanego, a znajdziesz go w programach). Z poziomu Activesync w PDA sparuj urządzenia i przy parowaniu zaznacz ptaszka przy Activesync.

Tadam już.

Po wiecej informacji odsyłam na forum dedykowane PDAclub.pl

Dzięki, próbuję tak, jak piszesz, ale w dalszym ciągu po uruchomieniu IE i próbie wczytania jakiejś strony, pojawia się komunikat, że nie można otworzyć strony.

Na razie udaje mi się korzystać z internetu przez WiFi w pracy, ale przez bluetooth nie umiem połączyć się z internetem. W każdym razie popróbuję dalej.

Jeszcze raz dzięki.

Hm, skoro wymiana plików jest możliwa, powinno być OK.

Nie obraź się, że zadaję takie pytanie, ale czy połączenie sieciowe, z którego korzysta laptop, skonfigurowałeś jako udostępnione?

W tej sytuacji to jedyne, co mi przychodzi do głowy…

homikus , nie obrażam się :wink:

Oczywiście, połączenie skonfigurowałem, jako udostępnione, ale w przypadku połączenia przewodowego, z którego korzystał laptop, internet na palmtopie nie działał.

Dla formalności spróbowałem tego samego z połączeniem bezprzewodowym i wygląda na to, że palmtop łączy się z internetem przez bluetooth (WiFi wyłączyłem).

Przypuszczam, że muszę pobawić się jeszcze trochę z ustawieniami, ale widzę, że powinno być ok.

Dzięki za pomoc!